Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Jak by prezidenta vybíraly děti: Kníže bodoval spánkem, Franz tetováním

Autor: red - 
10. prosince 2012
05:01

Za měsíc zvolí prezidenta dospělí, tento týden si to nanečisto zkusí studenti 400 středních škol. Blesk otestoval, podle čeho by vybíraly ještě menší děti. A rovnou je nechal jejich favority i nakreslit.

Adélka (6) a Terezka (11), Praha
U obou sester vyhrál jednoznačně Vladimír Franz. Zaujal je tím, čím na první pohled musí zaujmout naprosto každého – svým netypickým zjevem. Děvčata si svého favorita vybrala jednoduše proto, že se dobře vybarvuje.

U sester Adélky (6) a Terezky (11) jasně vyhrál Vladimír FranzU sester Adélky (6) a Terezky (11) jasně vyhrál Vladimír Franz | Blesk


Michal (10 let), Praha
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg občas čelí kritice za to, že si klidně hodí šlofíčka při jednání Sněmovny a před televizními kamerami. Tentokrát mu ale právě to pomohlo. „Pana Schwarzenberga jsem maloval proto, že mi připomíná tak trochu mě. Já taky vždycky první hodinu ve škole usínám,“ vysvětlil desetiletý Michal.

I michal si všiml, že si prezidenstký kandidát Schwarzenberg rád pospíI michal si všiml, že si prezidenstký kandidát Schwarzenberg rád pospí | Foto Blesk


Adam (10), Kladno
Svůj úkol vzal Adam zodpovědně a nejprve pečlivě pročítal profily kandidátů v Blesku. „Než se rozhodnu, koho volit, tak o něm přece něco musím vědět,“ řekl. Pak přišel s překvapivým rozhodnutím:  „Zvolil jsem Fischera, protože ten neumí vyprávět vtipy. A prezident by neměl být vtipný, ale vážný, to je vážná funkce.“.

Adam (10) si pro kresbu vybral Jana FischeraAdam (10) si pro kresbu vybral Jana Fischera | Blesk


Rozárka (9), Unhošť
Když už malovat, tak ať to stojí za to a obrázek hraje všemi barvami. A v takovém případě je volba prezidentského kandidáta jasná: Vladimír Franz. Rozárka si ho vybrala, aby mohla použít co nejvíce pastelek.

Rozárka chtěla použít co nejvíc barviček. Proto zvolila Vladimíra FranzeRozárka chtěla použít co nejvíc barviček. Proto zvolila Vladimíra Franze | Foto Blesk


Sofie (5), Praha
Janu Bobošíkovou si Sofinka vybrala proto, že ráda kreslí princezny. Navíc na fotce měla Bobošíková kanárkově žlutý kostým, a to je Sofinky zamilovaná barva. Pro jistotu jí ještě přidala barevné proužkové ponožky, aby nenastydla.

Sofinka (5) namalovala Janu BobošíkovouSofinka (5) namalovala Janu Bobošíkovou | Blesk


Eva (11), Janovice nad Úhlavou
Tady už hrála roli politika: „Původně se mi zdál lepší Sobotka, protože je za ODS, nebyl komouš a přišel mi důvěryhodný. Ale pak jsem od dědy slyšela, že nemá vlastní názory. Tak bych volila raději Schwarzenberga. Ještě jsem přemýšlela o Fischerové, ale nevím, jestli by byla spíš s ODS nebo se socany, tak bych to nechtěla riskovat.“

Pro Evičku je jasná volba SchwarzenbergPro Evičku je jasná volba Schwarzenberg | Foto Blesk

joudajoudovy ( 10. prosince 2012 11:46 )

uz pro tu srandu, volte p.France! nas Kocourkov potrebuje vysictit od prezranych krys a novy prezident, v podobe p.France, slozi skladbu, ktera napomuze one krysy vyvest za hranice Ceska.

aronak ( 10. prosince 2012 08:59 )

Franc bude pro děti vzorem - tetovací salóny budou mít kšefty.

avina ( 10. prosince 2012 08:55 )

Obrázek dnešní totality: 11leté dítě užívá výrazy soacvan,komouš...Kam se hrabe minulé školství na tyto "zestárlé" děti.

marie60 ( 10. prosince 2012 06:43 )

bukina ( 10. prosince 2012 06:35 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud