Pančovaný chlast zabíjí dál: V Praze zemřela už jeho 38. oběť (†61)

Autor: shp, ČTK - 
8. prosince 2012
15:26

V pražském IKEMu zemřel muž (†61) po požití pančovaného chlastu. S otravou metylalkoholem sem byl převezen z Benešovska. Jde už o 38. potvrzenou oběť otravy metylalkoholem v zemi.

Pacient byl v benešovské nemocnici od neděle. V pátek večer ho odtud převezli do IKEM, kde lékaři potvrdili klinickou smrt mozku a později také úmrtí. Podle Zatloukalové vypil alkohol z domácích zásob. Rozbory potvrdily, že jedna z nalezených lahví obsahovala 27 procent metanolu. Po původu alkoholu policisté pátrají.

Česko je stále sužované otravami

Otravy metanolem sužují Česko od začátku září. Policie kvůli metanolové kauze stíhá přibližně sedm desítek lidí. Ve Středočeském kraji se zatím otrávilo šest lidí. Další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Vlna otrav nekvalitním alkoholem má v kraji dvě oběti - nejprve v pražské nemocnici zemřel osmatřicetiletý muž z Příbramska, druhou obětí je muž z Benešovska.

Nejvíce obětí v Moravskoslezském kraji

Minulý měsíc zemřel na Příbramsku další muž po požití metylalkoholu, laboratorní zkoumání ale prokázalo, že se otrávil průmyslovou chemikálií používanou v dopravních prostředcích. Nejvíc lidí kvůli metanolu zemřelo v Moravskoslezském kraji.

vi3ol ( 9. prosince 2012 11:48 )

Kolik potřebujou mrtvých, než odvolají hlavního viníka?! Sám demisi nepodá! A k tomu miliardy za nezdaněný pohonný hmoty! To taky není akce ze dne na den..mluví se o tom léta!

darina1 ( 9. prosince 2012 10:40 )

Jajda majda kdyš to chcou pít tak at si dají,pak už je to nebolí.

gevi ( 9. prosince 2012 09:07 )

Spíš, než lamentování nad kmotry (vy snad víte, kdo to je?) sem patří prostá pravda: Komu není rady, tomu není pomoci. Tak to vidím já, pravicový tupec, za kterého mě máte.

divaktv ( 9. prosince 2012 07:19 )

Všem kdo pančovali a pančují alkohol a všichni kteří o tom věděli a také i prodávali bych nechal jednu lahvičku té dobrůtky vypít aby si také pochutnali. S pančovanou lahví alkoholu by byl také vyřešen jeden problém a to s EUTANASIÍ.Proč se doprošovat doktorů když si mohu pomoci sám a jednu si schovat až budu starý a nemohoucí.

tomik007 ( 8. prosince 2012 20:46 )

to nerikej mne - to rekni jemu, kolikrat kdyz je v televizi tak se mu plete jazyk a camra zjevne opilecke nesmysly - divim se ze to vubec nekdo povoli vysilat...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud