Muži (†39 a †27) a žena (†37) se udusili v autě u Prahy! Sebevražda na jistotu, říká psycholog

Autor: Jan Doležal, mokk - 
29. listopadu 2012
20:24

Proč Martin M. (†39), Jan K. (†27) a Šárka M. (†37) museli zemřít? Nad smrtí tří lidí, kteří byli nalezeni bez známek života v autě nedaleko Prahy, stále visí otazníky. Spáchali hromadnou sebevraždu, nebo se stali oběťmi neznámého zabijáka?

Dopis na rozloučenou se nenašel, což by mohlo svědčit o trojnásobné vraždě. Hadice vedoucí od výfuku dovnitř vozu, utěsněné škvíry a fakt, že lékař na mrtvolách při předběžném ohledání nezjistil žádné stopy násilí, naopak nahrávají variantě, že si zvolili smrt dobrovolně.

Proč to ale udělali? Byli všichni tři stoupenci nějaké fanatické náboženské sekty? Ukončili své životy kvůli dluhům, nebo měli strach před zákonem? „Sektu jsme prozatím vyloučili a případ stále vyšetřujeme jako sebevraždu,“ uvedl šéf policistů Prahy-západ Michal Murín.

Chtěli zemřít

K hromadné sebevraždě se přiklánějí i psychologové. „Ti lidé museli být v takové situaci, z níž už neviděli jiné východisko. Na tomhle případu je spíš zvláštní to, že to byli tři sebevrazi najednou,“ řekl Blesku psycholog Karel Humhal. „Rozhodně nešlo o žádný momentální zkrat. Způsob provedení svědčí o tom, že to byla sebevražda na jistotu,“ dodal Humhal.

Frajírek a děvkař

To, co se stalo, nechápe ani matka zemřelého Martina M. „Nezlobte se, ale nechci o tom mluvit. Je to strašné. Nikdy o sebevraždě nemluvil,“ řekla o svém synovi zdrcená žena.

Lidé z Chrášťan u Prahy, odkud rodina pochází, tvrdí, že Martin M. byl frajírek, který si nikdy nepřipouštěl žádné starosti, nikdy moc nepracoval a jen se otáčel za každou sukní. „Před lety se nepohodl s rodiči, odešel z domova a oni pak barák prodali. Naposledy jsem ho viděla asi před půl rokem. Říkal, že byl v kriminále, protože načerno vypaloval cédečka,“ řekla Blesku místní žena.

Šárka na své rodiče zapomínala

„Je to pro nás strašná záhada. Vůbec to nechápeme. Šárka byla tvrdá soběstačná žena. Nemáme nejmenší tušení, proč by páchala sebevraždu,“ řekl Blesku se slzami v očích zdrcený otec Šárky M.

Jeho dcera odešla před více než deseti lety ze Smržic u Prostějova za prací do Prahy. Domů prý jezdila třikrát až čtyřikrát do roka. Jen málokdy prý zavolala nebo poslala e-mail. „Naposledy jsem s ní mluvil v říjnu. Slibovala, že koncem roku přijede.“ Po nebohé Šárce rodičům nezůstala na památku jediná fotka. „Ani na hrob nemůžeme dát její podobenku,“ posteskl si otec.

kudlana ( 30. listopadu 2012 12:45 )

Ano, domlouvají se. Nemusí jít o žádnou sektu. Po zadání "otrava výfukovými plyny" do nej vyhledávače vyjede snad jako první jakýsi blog, kde je k tomu i jakýsi návod, pod ním komentáře, právě tyto domluvy a zkušenosti těch, kterým se to tímto způsobem nepovedlo. Z pondělka je tam dokonce i příspěvek od jakéhosi Martina (jeden ze třech byl Martin, že) ve smyslu, že již sedí v autě, jsou tam dva a čeká...

e.44 ( 29. listopadu 2012 23:35 )

Četla jsem vyjádřemí psychologa, co tvrdil, že se ti tři ani nemuseli nijak blíž znát. Prý se na nějakém morbidním chatu lidé na takových sebevraždách domlouvají, jelikož je to spolehlivý způsob a nejsnáze proveditelný právě společně.

alumno ( 29. listopadu 2012 23:19 )

Fascinuje mě přístup českých kriminalistů. Zatímco ve vyspělých státech se takový případ vždy vyšetřuje jako vražda, dokud se nade vší pochybnost neprokáže, že to vražda nebyla, u nás se to bůhvíproč od začátku vyšetřuje jako sebevražda, dokud by snad kriminalistům přímo do klína nespadl sám pachatel. Takhle je to samozřejmě mnohem jednodušší, ale z pohledu obětí a jejích pozůstalých je to děsivý přístup, protože pravdu se takovým postupem nejspíš nikdo nedozví.

bersimalinecka ( 29. listopadu 2012 22:02 )

to je teda záhada.A záhady probudí fantazii... Že by trojúhelník?Nějaké to uspáníčko a malér jena světě.Ale zase takhle blbě?

Zobrazit celou diskusi