Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

V poutech odvedli dalšího obchodníka se smrtí! Ve velkém kšeftoval s metylem

Policie pokračuje v zatýkání obchodníků s metanolem: Po majiteli skladu Verdana (na snímku) putoval do vazby obchodník z Prostějova  (Autor: Blesk - Slávka Červená)
Autor: simao, ČTK - 
28. listopadu 2012
15:20

Policie zadržela třicetiletého muže z Prostějovska, který obchodoval se smrtícím metylalkoholem. Nebyl to žádný "troškař", obchody rozjel ve velkém. Našli u něj na 140 barelů povětšinou závadného alkoholu. A tak mu nyní hrozí za ohrožování zdraví až 10 let vězení.

Stíhání obchodníků, kteří se zapletli do kšeftů se smrtícím alkoholem s vysokým obsahem metanolu, pokračuje. Policie potvrdila, že již v pátek zadržela třicetiletého muže z Prostějovska.

Prodejce skončil ve vazbě a hrozí mu za ohrožování zdraví až deset let vězení. Společně s ním je však stíhána i padesátiletá žena z Brna, která jím dodaný alkohol ve městě prodávala náhodným zájemcům.

"Momentálně zjišťujeme, odkud zadržený distributor tento závadný alkohol získal. Zatím k tomu nelze říci nic bližšího," uvedl ČTK kriminalista Vladimír Machala.

U zadrženého "obchodníka se smrtí" se našlo asi 140 barelů alkoholu. Většina z nich obsahovala nelegálně vyrobenou vodku. Zatím se prokazatelně ví, že 25 litrů destilátu z nich je nebezpečných tak, že by konzumenta zabil jeden velký "panák"!

Kuriózní podle Machaly však je, že muže překvapila policie v době, kdy seděl doma a popíjel s kamarády rum z barelů. I ten obsahoval vyšší množství metanolu, ne ale smrtelné, uvedl vyšetřující policista.V autě zadrženého se pak našlo 17 kanystrů s metylem.

Policie muže vypátrala po hospitalizaci padesátiletého přiotráveného pacienta z Brna, který skončil v Nemocnici u svaté Anny minulý čtvrtek. Upadl do kómatu a v neděli zemřel. V jeho bytě se našel šestilitrový kanystr od vodky. Byl skoro vypitý...

tomik007 ( 28. listopadu 2012 19:01 )

 Uz jsem myslel ze Vondru pojednali jako Ratha

jsem.tu.taky ( 28. listopadu 2012 17:57 )

No, ono by stačilo těm kšeftařům dát toho kvalitního chlastu vypít skleničku a bylo by. To by si myslím hodně rychle rozmysleli s tím kšeftovat a rychle tak zmizel ten patok z prodeje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud