Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Už stojí! Vánoční smrk pro Prahu přijel z Holoubkova

Autor: jad, ČTK - 
27. listopadu 2012
09:00

Staroměstské náměstí v Praze už má vánoční stromek. Smrk ztepilý, který bude dominantou letošních adventních trhů, vybrali pořadatelé už potřetí v soutěži Hledá se strom.

Sešlo se přes 30 tipů z celé republiky. Nejlépe vyhověl smrk z Holoubkova na Rokycansku. Hlavnímu městu ho věnoval zdarma kníže Jerome Colloredo- Mansfeld.

Speciální nákladní souprava převezla 70 let starý smrk do Prahy. Na Staroměstském náměstí vztyčili 22 metrů vysoký strom v noci na dnešek a poprvé se rozsvítí 1. prosince v 18 hodin.

„I po dvaceti letech je to pro nás bezmála zázrak, že se moje rodina mohla po půl století opět vrátit do staré vlasti. Tento strom, který bude na náměstí, na němž tehdy žili prarodiče mé manželky, je proto malý symbolický znak naší vděčnosti,“ uvedl Colloredo-Mansfeld.

„Správný vánoční strom musí být dostatečně vysoký, bohatě zavětvený a zcela zdravý, což důkladně prověřují dendrologové,“ uvedla Hana Tietze ze společnosti Taiko, která trhy v hlavním městě pořádá.

argido ( 27. listopadu 2012 15:19 )

Nezdá se mi to, že proč se má kácet živý, zdravý a nádherný strom. Za život stromu - jeden člověčí !!! Není snad možnost mít strom umělý??? Na co ničit přírodu ??? !!!!

petka1974 ( 27. listopadu 2012 09:36 )

Co se Vám nezdá? Daroval Praze nádherný strom. Mnoho lidí by nedalo nic, nebo by si to nechali zaplatit. 

smrk ( 27. listopadu 2012 09:12 )

Není nad klasickou pobělohorskou českou šlechtu že ?

Zobrazit celou diskusi