Doktor Smrt byl politický vězeň: Teď vystavuje lidská těla bez kůže!

Autor: red - 
19. listopadu 2012
20:20

Kontroverzní umělec Gunther von Hagens (67), přezdívaný Doktor Smrt, vystavuje po světě lidská těla bez kůže. Za mlada přitom seděl v tehdejší NDR jako politický vězeň!

Doktorovy výtvory už vidělo přes 35 milionů lidí a přinesly mu nemalý zisk. Až dosud nikdo netušil, že na konci šedesátých let seděl v kriminále tehdejší totalitní NDR. Informuje o tom nová kniha deníku Bild Freigekauft (Výkupné).

Odhaluje jeden z nejtajnějších projektů z rozděleného Německa. Západní demokratická část vykoupila z východoněmeckých káznic na svobodu více než 33 tisíc vězňů! Byl mezi nimi i von Hagens.

Vězeň

Původně se jmenoval Liebchen a jméno převzal po své první manželce. V srpnu 1968 vyjádřil s dalšími studenty nesouhlas se vstupem vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Roznášeli letáky, až na ně kápla tajná policie Stasi.

Bylo zle, pokusil se proto opustit NDR. Ve vlaku ho ale zadrželi českoslovenští pohraničníci, putoval před soud a vyfasoval 21 měsíců basy. Stasi se ho ve vězení v Cottbusu dvakrát pokusila naverbovat s příslibem propuštění jako špiona na Západě. Odmítl.

Nakonec ho z vězení z humanitárních důvodů (byl otcem tří dětí) vykoupila vláda západního Německa. Za 20 000 marek.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pavucinasnu ( 19. listopadu 2012 20:51 )

Hodně úchylné umění,nahání mě husí kůži

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud