Originální díla Andyho Warhola v Praze: Zdobí je diamantový prášek!

Autor: Kateřina Kycltová, lmk - 
7. 11. 2012
07:00

Hlavní město vůbec poprvé ve své historii hostí obrazy ikony pop artu Andyho Warhola. Nejde však o jen tak ledajaké obrazy. Patří totiž k těm, které umělec posypal diamantovým prachem!

Jedenáct nevídaných uměleckých děl je k vidění od tohoto týdne do 20. listopadu v showroomu společnosti Diamonds International Corporation v Široké ulici. „Nikde na světě ještě nebyla výstava, která by takto spojovala diamanty a Andyho Warhola,“ uvedl majitel obrazů Tomotay Vlk s tím, že před Prahou byla díla vystavena už jen v Bratislavě.

Chtěli byste letos obdarovat své blízké originálním dárkem? Můžete! Obrazy s diamantovým prachem jsou totiž na výstavě také k prodeji. Jejich celková hodnota je více než 12 milionů korun. Jeden se pak dá pořídit v rozmezí od 17 do 75 tisíc eur (téměř dva milionu korun pozn.red.).

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa