Kradli vagony za 80 milionů: Za mříže odvedli i politika

Škodu na 80 milionů udělala společnosti TSS Cargo trojice zlodějů, kteří její vagony odváželi do Polska (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, simao - 
12. listopadu 2012
11:48

Odváželi vagony do Polska na přestříkání, ale provalilo se to. Jedním z trojice podezřelých z krádeží na železnici za 80 milionů je přitom i komunální politik z Krnova Jaromír Foltýn, který podle Radiožurnálu putoval do vazby.

Krnovský zastupitel Foltýn se měl spolu se dvěma komplici rozsáhlého podvodu s nákladními železničními vagony. Kradli je ostravské železniční společnosti TSS Cargo a odváželi do Polska, kde vagonům měnili identifikaci a natírali je jinou barvou.

Foltýn je členem nezávislého občanského hnutí NEOS a také šéfem Okresní hospodářské komory v Bruntále. O jeho dopadení informoval Český rozhlas.

"Mohu potvrdit, že v dané věci bylo zahájeno trestní stíhání proti třem osobám, které jsou obviněny z trestného činu podvodu, padělání a pozměňováni veřejné listiny," řekl rozhlasu Martin Válek z krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Právní zástupce podvedené firmy Karel Ležatka pak dodal, že na stopu pachatelům přivedla kriminalisty nedůslednost při "předělávání" jednoho z vagonů. "Na jednom z těch vagónů zapomněli urazit identifikační číslo. Je to takový malý plíšek. Na všech ostatních byly ty štítky pryč," sdělil právník.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

panasonic ( 12. listopadu 2012 17:43 )

panasonic ( 12. listopadu 2012 17:43 )

P O S E R !

starypes ( 12. listopadu 2012 15:32 )

Já nekradu. Mám se z toho posrat ?

penzijni_fond ( 12. listopadu 2012 15:14 )

Chcete každý rok dostávat od státu 4 560 Kč? Víme jak na to! Podívejte se na www.statniprispevek.cz a nechte si platit od státu peníze každý rok.

castelo ( 12. listopadu 2012 14:51 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud