Šéf americké tajné služby rezignoval: Důvod? Provalily se jeho zálety s milenkou!

Generál a šéf CIA David Petraeus rezignoval na svůj post kvůli provalení jeho nevěry.
Autor: ČTK, lm - 
10. listopadu 2012
10:44

Šéf americké tajné služby CIA David Petraeus rezignoval kvůli mimomanželskému vztahu. Petraeus požádal ve čtvrtek dopisem o uvolnění ze služby prezidenta Baracka Obamu. Ten dnes jeho rezignaci přijal.

Bývalý velitel spojeneckých vojsk v Afghánistánu byl jmenován ředitelem zpravodajské služby loni v září.

Šedesátiletý Petraeus ve svém zdůvodnění rezignace označil své chování za nepřijatelné. "Po více než 37 letech manželství jsem projevil extrémně špatný úsudek, když jsem se zapletl do mimomanželské aféry. Takové chování je neakceptovatelné, u manžela stejně jako u ředitele organizace jako je ta naše," napsal Petraeus.

Petraeusův poměr se provalil na základě vyšetřování Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Není zatím jasné, proč se Petraeus dostal do hledáčku agentů FBI. Rovněž zdroje, které si nepřály být jmenovány, nesdělily přesné datum toho, kdy se na jeho vztah přišlo.

Mluvčí Bílého domu Jay Carney novinářům vzkázal, že prezident Obama považuje Petraeusovu práci za excelentní.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kobyla1 ( 10. listopadu 2012 23:15 )

Něco takového by se u nás nikdy stát nemohlo

jity ( 10. listopadu 2012 19:33 )

No je to tak, já tu manželku viděla dnes a tu milenku také. Ano ta milenka je krásná proto zavrkal a podlehl. Měl jak říkával dr. Plzák zatloukat, zatloukat. Ti naší od různých starostů přes hejtmany až po nejvyšší politiky by museli odstoupit už dávno. Jakmile se dostanou do funkce a dělají kariéru, tak už jim manželka není dobrá a chytnou se zlatokopek. Dobře jim tak, ať páprdové kolem nich skáčou.

arcaben ( 10. listopadu 2012 15:32 )

Z něho by si měl vzít příklad hradní Vendys,ale to už by nemohl na státních návštěvách čórovat protokolární pera..

ladymary ( 10. listopadu 2012 14:19 )

V USA je to normalni, jestlize chovani politika neni v moralnich mezich tak proste musi rezignovat! V Cesku maji politici jine mravni zasady, tim to asi je

ladymary ( 10. listopadu 2012 14:17 )

V Cesku si z toho nikdo priklad nevezme, protoze tam zadny politik nema "pater", kradou a zahybaji o stoset a Cechum se to zrejme libi!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud