Kellnerovi zmizela loď se zlatem: Ztratila se v bouři

Autor: kla, ČTK - 
29. října 2012
13:54

Dosud bezúspěšně pátrají ruští záchranáři po motorové nákladní lodi, která o víkendu zmizela v rozbouřeném Ochotském moři severně od Sachalinu. Na lodi se podle majitelů, kromě devíti členů posádky, přepravovala také zlatá ruda za 240 000 dolarů (4,6 milionu korun). Ruda pochází z dolů, jejichž spolumajitelem je nejbohatší muž Česka Petr Kellner!

Rádiové spojení s lodí bylo přerušeno v neděli večer krátce poté, co z ní byl vyslán nouzový signál u Šanterských ostrovů. Loď přepravovala 700 tun zlaté rudy ze sibiřského naleziště Avlajakan, které patří těžební společnosti Polimetall. Pětinový podíl tam má firma patřící české skupině PPF finančníka Petra Kellnera. Část firmy vlastní ruští miliardáři Alexandr Mamut a Alexandr Něsis.

Tanker připlul na pomoc, ztracené už nenašel

Ropný tanker, který operoval nedaleko a přispěchal motorové lodi na pomoc už plavidlo nenašel. Vrtulníky nasazeny být nemohly, protože v oblasti je prudký vítr a viditelnost snižuje nízká oblačnost.

Podle ruských úřadů loď vyplula s devíti členy posádky z přístavu Kiran v Chabarovském kraji s nákladem zlaté rudy pro Amurský zpracovatelský kombinát.

Zmizela v bouři

Záchranáři dále pátrají a neztrácejí naději, že bude loď nalezena. Jedno z vysvětlení může být, že kapitán v obavě před bouří ukryl plavidlo v některém ze zálivů. Dosavadní pátrání, do něhož se zapojila další dvě plavidla ale výsledky nepřineslo.

Z množství 700 tun zlaté rudy, kterou Amurskoje přepravuje, lze podle dostupných údajů získat čtyři kilogramy čistého kovu v hodnotě 4,6 milionů korun. Zda byl náklad pojištěný, odmítla společnost uvést.

zasejedna ( 30. října 2012 11:12 )

normální pojišťovací transakce - nebo podvod, ať si každý vybere

zasejedna ( 30. října 2012 11:10 )

rendyx111 ( 29. října 2012 23:16 )

bohatyzanikatel je ubožácký bolševik,který za KSČ práskal......

jana999 ( 29. října 2012 20:17 )

takže poctivý šlověk je blbej a kriminálník chytrej, proto to tu tak vypadá, klaníte se zlodějům a kriminálníkům, že rozkrádají vaše peníze a že za chvíli nebude co rozkrádat je vám jedno, zvrhlá země to česko, nadávají na rusy ale jinak jim lezou do ***e za pár kešní

klausovka ( 29. října 2012 20:16 )

co bude socka dělat? aby šel pro podporu cooo??? zabít šmejdy mafiánský

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud