Po nehodě ztratila paměť: Po 32 letech se znovu shledala s rodinou!

Autor: INT, Lucie Marková - 
20. října 2012
17:38

Přes tři dekády si nemohla Susan Marshall (61) po autonehodě vzpomenout, kdo je a odkud pochází. Paměť se jí ale konečně vrátila a ona se tak znovu shledala se svou rodinou.

Noční můra začala v roce 1980, asi 5 let poté, co se Susan s manželem Sidem přestěhovali do Jižní Afriky. Vztah manželů byl již delší dobu nešťastný, Sid údajně svou ženu dokonce týral. A proto prý, když do jejich auta narazil kamion a Susan utrpěla zranění hlavy, situace využil a opustil ji spolu s jejich čtyřmi dětmi, kterým napovídal, že ona opustila je. Sid se poté přestěhoval zpět do Velké Británie a rodině Susan nic neřekl. Počátkem letošního roku zemřel.

Pomohla jí kamrádka

Susan po nehodě poskytla první pomoc farmářská rodina, na jejíž pozemku se nehoda stala. "Jejich syn byl naštěstí doktor a ošetřil mě. Nemohla jsem si na nic vzpomenout, ani na své jméno," popsala Susan. Ta samá rodina jí poskytla útočiště nadalších 16 let.

Poté se Susan z farmy odstěhovala a přivydělávala si pomocnými pracemi. V listopadu minulého roku se jí začala pomalu vracet paměť. V jednom z hostelů se spřátelila s Judy (53) a její dcerou Andreou (26), které jí v pátrání pomohly. Susan si zčistajasna vybavila jména svých sourozenců a s pomocí přátel je vypátrala na Facebooku. Slovo dalo slovo a tuto středu se Susan po 32 letech konečně setkala s bratrem Colinem (39) a sestrami Dawn (58), Gail (54) a Julií (51) na letišti v Manchesteru. Sourozenci po ní také pátrali skrz Červený kříž a další organizace, ale bez úspěchu.

Rodiče jí zemřeli, ale s dětmi se shledá

Smutnou zprávou pro Susan bylo, že jejich rodiče Colin (82) and Mavis (79) se znovu shledání nedožili. Oba zemřeli v roce 2009. Rodiče do poslední chvíle odmítali opouštět jejich starý dům v naději, že Susan se jednoho dne vrátí.

Susan už také telefonicky kontaktovala své čtyři děti Joannu (43), Jasona (40), Adele (38) a Amandu (36), o kterých 30 let nevěděla, že je má. Nelehké shledání jí ale vrásky nedělá. "Určitě se na to těším. Jsou to mé děti a vždycky budou," uzavřela Susan.

 

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ladymary ( 20. října 2012 17:56 )

Zruda manzel, to je slabe vyjdreni, nepomuze zranene manzelce a jeste ji ukradne deti, no fuj!

mirkaholaskova ( 20. října 2012 17:50 )

Ahoj. Toto me dnes nadzvedlo ze zidle, a ze jsem uz lecos videla :p www.Cervena-Cerna.cz - Zkousim, hraju si s tim a zatim paradicka Znate?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud