Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Jasno 20°C

Student (15) střílel ve školní kavárně: Přemohli ho stateční učitelé

Policista odvádí podezřelého ze střelby v americkém Baltimoru
Policista odvádí podezřelého ze střelby v americkém Baltimoru  (Autor: Youtube.com)
Autor: simao, INT - 
28. srpna 2012
13:10

Začátek školního roku v americkém Baltimoru se rozhodl pořádně znepříjemnit svým spolužákům patnáctiletý středoškolák, který si do školní kavárny přinesl zbraň a začal pálit ostrými...

Spojené státy, i díky dostupnosti zbraní, na šílené střelce trpí. Další se objevil dnes kolem 10:45 na střední škole Parry Hall v Baltimoru. Patnáctiletý student si do školní kavárny přinesl zbraň a začal z ničeho nic střílet. Jeho sedmnáctiletý spolužák skončil s těžkým zraněním v nemocnici a je v kritickém stavu.

Baltimorská policejní mluvčí Julia Hardgrove se domnívá, že nešlo o cílený útok, ale svou oběť si střílející student vybral náhodně.

Několik dalších žáků utrpělo lehčí zranění - při snaze uprchnout z místa hrozícího masakru. "Vypadněte z budovy, vypadněte z vydovy," křičel prý podle deníku Baltimore Sun jeden z učitelů. Plátek také přinesl řadu reakcí z místa střelby.

Střelce přemohl školní poradce

Dříve, než stačil střelec napáchat ještě více škody, ho však naštěstí přemohli odvážní profesoři. Hrdinně se zachoval údajně především školní poradce Jesse Warmer, na jehož profilu na Facebooku se objevila řada děkovných reakcí. "Zachránil dnes mnoho lidských životů," potvrdil jeho kolega tělocvikář.

Nyní by měl být střelec ve vazbě. Je však zarážející, že se studentovi podařilo s lehkostí do školy pronést zbraň. Po řadě nedávných incidentů došlo na většině k ústavů ke zvýšení bezpečnostních opatření. V Baltimoru již nyní přemýšlí, zda byla dostatečná. "Jsme zděšeni, netušili jsme, že tohle přijde i u nás," shodují se rodiče.

Na Facebooku prý psal, že je první školní den jeho posledním

Mezitím však americká média pátrají po identitě střelce, kterou policie neprozradila. Na sociálních sítích si prý řada studentů všimla, že na svůj profil uvedl - první školní den bude posledním v mém životě. Patrně ho však nebral nikdo příliš vážně. Muž, který se představil jako otec podezřelého, uvedl, že jeho syn byl údajně ve škole šikanován.

Jeden ze svědků střelby, Jeremy Knavel (16), k chlapci, který z pod košile vytáhl zbraň, poznamenal: "Myslel jsem si, že je to vtip. Jenže pak jsem slyšel výstřel. Jsem stále otřesený, nemůžu uvěřit tomu, co se stalo." Na tohle téma se však v Americe poslední dobou skutečně nevtipkuje.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa