Manžel staré dluhy zatajil, teď rodinu dohnaly: Exekutor vzal věci, které mi nepatří

Zoufalá žena se proti zabavení pronajatých věcí chce bránit soudně
Autor: Helena Lacinová - 
11. 8. 2012
05:39

Dluhy manžela Josefa (59), které nadělal před sňatkem, dostihly Marii Březinovou (32) z Údlic. Je zoufalá, protože exekutor odnesl televizi, která patří do vybavení pronajatého domu, kde bydlí.

Zoufalá matka dvou dětí (7 a 14) ukazovala redaktorce Blesku žlutými lístečky s nápisem EXEKUCE polepené bytové zařízení v pronajatém v rodinném domě v Údlicích.

„Odnesli televizi, ale ta, stejně jako další věci v soupisu, patří majitelce domu, který mám pronajatý. Pro ostaní si mají přijet,“ zlobila se na soudní vykonavatele a ukázala nájemní smlouvu. V ní je opravdu napsáno, že i bytové zařízení, a to lednice, automatická pračka, obývací stěna, mikrovlnná trouba a velkoplošný televizor patří do pronájmu.

Zloba pak přešla na manžela, s nímž se podle vlastních slov rozvádí. „Tohle je exekuce za jeho sedm a půl roku starý dluh, spolu jsme sezdaní pět let,“ hořekovala s tím, že se tehdy spokojila s jeho tvrzením, že nějaké dluhy má.

„Tvrzení paní Březinové jsou nepravdivá. Její bratr potvrdil, že Březinovi žijí na adrese v Údlicích. Existuje o tom videozáznam. Na místě, když tam byl soudní vykonavatel, neprokázala, že věci nejsou její,“ kontrovala mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová. V Centrální evidenci exekucí mají manželé, resp. pan Josef, více dlouhodobě neřešených dluhů, a to ve výši čtvrt milionu korun. Marie Březinová se chce bránit soudně.

Praktické rady k dluhům

1. Pokud dojde k sepsání věcí, které patří jiné osobě než dlužníkovi, ta se může bránit. Buď hned na místě prokáže své vlastnictví, nebo nejpozději do třiceti dnů pak může u exekutora podat návrh na vyškrnutí věci ze seznamu.

2. Pokud manželé začnou žít odloučeně, je dobré požádat o zúžení jmění manželů, a vyhnout se tak odpovědnosti za dluhy toho druhého.

3. Máte-li podezření, že budoucí manžel(-ka) by nemuseli o svých dluzích mluvit pravdu, tak dobré před sňatkem nahlédnout za 60 korun do Centrální evidence exekucí ČR.

Doporučujeme
janapi ( 11. srpna 2012 08:59 )

V článku je celkem jasně napsáno-že v nájemní smlouvě je uvedeno, co vše byt obsahuje za vybavení (lednice,pračka,mikrovlnka ...).Pokud je se svým manželem 5 let-a dluhy jsou staršího data- má šanci (bohužel s právníkem) se z toho vysekat.

pgga ( 11. srpna 2012 08:50 )

Co se v CR deje? 32 leta ..manzel 59 let?...

hrouzek ( 11. srpna 2012 08:16 )

Už si připadám jako nějaký revolucionář.Dá se však na tuto neschopnou vládní pakáž dívat jinak než očima revolucionáře?Postavit tu pakáž ke zdi.Je nejvyšší čas.A začít třeba Julínkem i s tím jeho škaredým skřetem,který žvanil jak natočený gramofón. Ze zdravotníctví udělali ty dvě maškrty jen vyděračský podnik.To,co se děje už se nehodí snášet.Lidé vzbuďte se pokud to ještě jde.A na toho užvaněného chemika už nikdo nemá nebo co?Býkovec a popravčí káru.Co jiného si ta sebranka zasluhuje?Ukradli všechno a už kradou i to co je ještě přišroubované.

jima ( 11. srpna 2012 07:19 )

Kdyz veci patri majitelce domu, urcite jsou vypsany v najemni smlouve.

bafinka81 ( 11. srpna 2012 07:12 )

To je tedy rada, prokažte, že jsou věci prokazatelně vaše. A jak jako?!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa