Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Na ostrahu se sekyrou: Muže odzbrojil v Ostravě zákazník

Opilý muž útočil v ostravském nákupním centru ozbrojený sekyrou
Opilý muž útočil v ostravském nákupním centru ozbrojený sekyrou  (Autor: profimedia.cz)
Autor: Ladislav Leimer - 
31. července 2012
11:56

Obchodní dům v centru Ostravy byl v pondělí svědkem zběsilého útoku ozbrojeného muže (35). Ten sekyrou ohrožoval zákazníky a zaútočil i na ostrahu. Nakonec ho odzbrojil jeden z nakupujících.

Když do nákupního centra vtrhnul nebezpečný muž, zákazníci propadli panice a někteří dokonce začali křičet a utíkat. Ne však všichni, našel se mezi nimi totiž i nefalšovaný hrdina, který riskoval vlastní život.

Honička s ostrahou

Muže se nejdřív snažila zneškodnit ostraha, tu však začal pronásledovat. „Jednoho z poškozených, pracovníka bezpečnostní služby, měl muž pronásledovat a nezasáhnout sekyrou jen shodou náhod. Ke zranění osob naštěstí nedošlo,“ řekla Novinkám policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Honička v nákupním středisku však skončila poškozenými dveřmi, do kterých násilník vrazil sekyru.

Útočník byl opilý

Zákazníci od muže utíkali s křikem, který zaslechl odvážný muž (31). Ten ani chvíli neváhal a vydal se za násilníkem a na rozdíl od ostrahy ho odzbrojil. Muž byl opilý, a tak ho pak dokonce uklidňoval do příjezdu záchranářů a policistů.

„Orientační dechová zkouška muže vykázala hodnotu 1,35 promile alkoholu, po lékařském vyšetření byl umístěn k vystřízlivění,“ dodala Holčáková. Muži hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let.

londynskypes ( 31. července 2012 16:40 )

vzit mu tu sekeru a topurkem ho hned zklidnit pres palici ..hajzla

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa