CK Majestic Travel v potížích: V Chorvatsku uvízla i postižená Marianka (6)

Autor: Slávka Červená, simao.k, ČTK - 
16. července 2012
06:59

Postižená dcera učitelky tance Marie Vaněčkové, Marianka (6), trpí svalovou atrofií. K moři se však velmi těšila. Jenže cestu tam i zpět zkomplikoval úpadek CK Majestic Travel, která se dostala do potíží.

Z pobytu u moře v chorvatském Podaci se včera vrátili klienti zkrachovalé cestovky Majestic Travel z Boskovic. Ale byly to pořádné nervy!

Že nebude všechno tak úplně v pořádku, to naznačil ostatně již začátek zájezdu. Řidiči sice dovezli klienty na místo určení, ale kvůli sporu s CK jim nechtěli na začátku pobytu vydat zavazadla.

S CK Majestic Travel cestovala i postižená Marianka (6). A když se s ním a kufry její matka konečně „vylodila“ v českém bytě, nastala konečně po problémech úleva.

Řidiči je kvůli sporům s CK nechali stát před autobusem

„Moc jsme se k moři těšili. A přišel naprostý šok. Přijeli jsme tam se čtyřhodinovým zpožděním. S Mariankou a starším synem Vlastikem jsme ve čtyřicestupňovém vedru zůstali před autobusem. Stejně jako ostatní. Řidiči chtěli zaplatit. Dvě hodiny odmítali vydat zavazadla. Byli jsme zoufalí,“ vzpomínala. Naštěstí s Mariankou soucítili a vozíček jí dali hned.

Jídlo a ubytování bylo podle jejich slov zaplaceno. Delegát Josef Hýbl se velmi snažil a část dohodnutých peněz pro řidiče sehnal. Ti ale údajně požadovali uhradit vše a vyhrožovali, že zavazadla odvezou zpět do Česka,“ dodala matka.

Situaci zachránil delegát

Díky delegátovi nakonec dopadl sportovně hubnoucí pobyt, kde dělala Marie Vaněčková cvičitelku, skvěle. „Některé informace, že jsme tam skončili jako bezdomoci, byli zkreslené. Celá peripetie trvala jen několik hodin na počátku. Vše ostatní bylo fajn,“ míní Vaněčková. Tedy opět až na odjezd.

Cestu zpět zajistila náhradní dopravce, ale jen díky delegátovi, který uhradil převoz klientů zpět. Ačkoliv o to by se měla postarat majitelka CK Majestic... Následně se ukázalo, že kancelář neměla platné pojištění proti úpadku a zájezdy prodávala bez něj. Nyní ji tak hrozí odejmutí koncese.

zelena.karkulka ( 16. července 2012 22:03 )

a co jako?

marenka28 ( 16. července 2012 13:05 )

paní Vaněčková po příjezdu do Chorvatska všechny cestujici organizovala, a sama navrhla abychom pomohli řidičům získat peníze tím, že necháme zavazadla v autobuse.

londynskypes ( 16. července 2012 09:20 )

neni lepsi jezdit v soukromi a nespolehat se na zlodejske cestovky??tady to tak nefunguje ,zaplatite letite..a nebo letame sami a vsude ..USA, Alzirsko a dalsi zeme ..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud