Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Jaroslav Šmíd: Chci otevřít případ, cyklista mi vlítl do cesty!

Autor: Slávka Červená, mokk - 
10. července 2012
06:36

Jaroslav Šmíd (78), bývalý trenér a manžel známé koulařky Heleny Fibingerové (62), je z basy opět doma a ihned šokoval. Blesku řekl, že se bude snažit svůj případ opět otevřít. Vadí mu totiž postup policie.

Šmíd byl odsouzen na 3,5 roku za to, že s 1,3 promile srazil v roce 2009 u Vnorov otce tří dětí (†36), který zraněním podlehl. Podle zdrojů Blesku mu byl výkon trestu přerušen ze zdravotních důvodů na dobu jednoho roku. „Stalo se tak na základě odborných znaleckých posudků a posouzení odborné lékařské komise vězenské služby. O propuštění rozhodl z vážných zdravotních důvodů Obvodní soud pro Prahu 6,“ uvedl advokát Richard Maleček.

Šmídovi byl ze stejných důvodů přerušen výkon trestu loni v prosinci. Většinu času pobýval ve špitále. Do vězení znovu nastoupil první týden v květnu.

Ztratila se ampule s krví?

Podle slov advokáta se Šmíd bude snažit případ dopravní nehody znovu otevřít. Nebyl vyšetřen tak, jak měl být, a zůstala v něm řada nejasností. „Mimo jiné mi určili, že jsem měl v krvi 1,3 promile. Přitom mám písemné potvrzení od policisty, že ampule s mojí krví se rozbila a rozbor nestihli udělat. Rovněž jsem opakovaně nedýchal. Tak odkud údaj čerpali,“ uvedl Šmíd.

Policie podle Šmída řádně neprověřila ani způsob jízdy cyklisty, zda neměl i on alkohol v krvi a řadu dalších věcí. „Chci si nést vinu a trest za alkohol, ale stojím si za svým, že poškozený měl na tragédii spoluvinu. Do cesty mi vlítnul z boku,“ konstatoval Šmíd, který trpí vysokým krevním tlakem, cukrovkou a za sebou má několik infarktů. Operace srdce vzhledem k jeho zdravotnímu stavu ale není možná.

capoturno ( 11. července 2012 00:12 )

Tlustá Helen by měla vzít do ruky kouly a toho šmejda Šmída umlátit. Pokud to neudělá, nemá charakter a měla by shnít v pekle jako ten její vrah.

bejsbolman ( 10. července 2012 22:44 )

DŘÍV NEŽ OTEVŘEŠ PŘÍPAD VOŽRALY CO ZABIL ČLOVĚKA,OTEVŘEŠ VLASTNÍ RAKEV TY BEZPÁTEŘNÍ ŠMEJDE..

zelena.karkulka ( 10. července 2012 19:45 )

jeho drzost je neskutečná

avina ( 10. července 2012 16:18 )

Opilý,usmrtil muže/otce dětem vzal/a necítí vinu,svědomí... Sobec,zlostný egoista-kéž ho potrápí nemoc,když je bezcitný... Arogance,pohyblivost při záběrech v Tv nenaasvědčovala zdr.závažným důvodům.Divné-žádná lítost,arogance!!!!

honzina ( 10. července 2012 15:50 )

já s vámi taky ne, očividně máme jiný názor, ale na to má každý právo, taky přeji hezký den

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud