Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Syrského prezidenta chrání tihle steroidoví svalovci, české diplomaty limuzína

Autor: Jaroslav Šimáček, ČTK - 
22. června 2012
21:08

Boje v Sýrii pokračují, trvají už více než rok. Prezident Asad nadále tvrdě potlačuje povstalecký odpor a drží se u moci. I díky své speciální jednotce steroidy živených svalovců. To o bezpečí českých diplomatů v zemi se má postarat především nový opancéřovaný vůz. 

Syrská armáda ostřeluje povstalecký Homs, do kterého se nemůže dostat Červený kříž. Humanitární pomoc potřebuje 1,5 milionu Syřanů. a právě v Homsu je již situace kritická.

Světové mocnosti (až na Rusko) tlačí na prezidenta Bašára Asada, ať boje zastaví a ideálně odstoupí, jenže zatím se nezmohly na nic jiného, než oficiální "povzdechy" nad syrskou situací.

Američané podporují prostřednictvím své tajné služby CIA povstalce tím, že jim přes Turecko dodávají zbraně. Alespoň dle zjištění The New York Times. Nechtějí prý, aby se ocitly v rukou teroristů. Prezident Obama však nadále tvrdí, že žádné zbraně syrským rebelům poskytovat nebude. 

V Sýrii je i nadále pořádně nebezpečno. Boje mezi vládními a povstaleckými silami trvají už rok. Počet obětí už dávno přesáhl 10 tisíc, objevují se i první dezertéři. Třeba jako syrský plukovník, který včera zmizel s vládním stíhacím letadlem MIG-21 a přistál v Jordánsku, kde požádal o politický azyl. Dojde k vlně dezercí, která loni předznamenala i pád diktátora Muammara Kaddáfího?

České diplomaty bude chránit nová limuzína, prezidenta Asada brání svalovci

V zemi jsou však i čeští diplomati, které má dle informací Práva chránit nový, opancéřovaný vůz za 4 miliony korun. Takový požadavek byl alespoň vznesen k českému ministerstvu zahraničí. Volba prý padla na BMW X5 se speciální balistickou ochranou.

A vláda nákup posvětila. Obává se, že by to mohlo dopadnout jako v iráckém Bagdádu před 8 lety, kde zasypali ozbrojenci vůz českého velvyslance třiceti kulkami a terénní Toyota Land Cruiser se proměnila v řešeto. Diplomaty však naštěstí ochránila.

To prezidenta Asada chrání nejen pancéřované limuzíny, ale i hory svalů. U moci ho udržuje i pořádně drsná a steroidy napumpovaná jednotka. Plní prý za oficiální armádu špinavou práci a je podezřívána z masakrů civilistů. "Jejich cílem je terorizovat civilní obyvatelstvo a provádět etnické čistky," tvrdí o slepě oddaných Asadových následovnících zdroj Daily Mailu. "Jsou to monstra. Mají obrovské svaly, velká břicha a vousy, těla napumpovaná steroidy a nepříliš vysokou inteligenci."

golf33 ( 23. června 2012 17:29 )

Ty jo.... já myslel, že je to dvojník Víta Bárty

mutaky ( 23. června 2012 13:44 )

Takových důchodců jako jsi ty by ani nebylo škoda.

henes ( 23. června 2012 09:55 )

steroidy živených svalovců bych nahnal do areny a nakopal k nim ty naše nenažrance.A kdo z koho To by byla zábava .

tvain ( 23. června 2012 06:59 )

Asad svý lidi rovnou vraždí, naše vláda jim zatím utahuje opasky, postupně vychcípaj taky, jako např. důchodci, který už nemaj ani na to žrádlo,

moloch ( 23. června 2012 00:12 )

1oooo00EU ho strelim jak divoke prasce-))))))a ta chatra???bude spinkat ja ovecky po pastve......kdo nabidne vic ... pro toho to udelam zatim lide tohoto typu----tupouni chodi do BBC ZIZKOV.... A NA BORECH???KOSTATA

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud