Řidiči záchranky byly naměřeny téměř čtyři promile

Autor: INT, Zuzana Rathouská - 
2. 5. 2012
20:25

Řidiči záchranné služby Ústí nad Labem byly při dechové zkoušce naměřeny téměř čtyři promile alkoholu v krvi. Podle slov jeho nadřízených byl okamžitě propuštěn. Nyní mu hrozí až jeden rok vězení.

Ústecká policie zadržela řidiče sanitky, který v pondělí vyjel k případu úplně namol. Jeho stavu si všimnul záchranář sedící na sedadle spolujezdce. Před výjezdem prý nic nepoznal. První neobvyklé chování zaregistroval ve chvíli, kdy řidič nazapnul majáky, přestože byla na semaforu červená.

Při parkování u domu pacientky už bylo vše jasné. Řidič opilý pod obraz nebyl schopen s autem ani zacouvat.

Řidiči sanitek přitom nemůžou spoléhat na to, že je nikdo nezkontroluje. Podle policistů je zastavují jako jakéhokoliv jiného účastníka provozu. Dechová zkouška je může čekat i ze strany záchranné služby samotné. Ředitel záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl prohlásil, že nyní budou kontroly probíhat častěji.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

marie60 ( 2. května 2012 20:51 )

Divím se, když tam bylo tolik lidí, tak proč po cikánovi neskočili a nerozflákali mu tu černou hubu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa