Fanoušci Sigmy vyrazili na pohár modrobílým expresem

Autor: Pavel Ryšlink - 
2. května 2012
15:23

Speciální „modrobílý“ expres vyrazil ve středu těsně před polednem z olomouckého hlavního nádraží směrem na Plzeň. Na finále českého poháru veze stovky fanoušků extraligové Sigmy.

Zvláštní vlak nechal jako poděkování fanouškům vypravit olomoucký extraligový klub. Ten vyšel svým věrným i cenou za dopravu. Zatímco zpáteční jízdenka na trase Olomouc – Plzeň vyjde na 750 korun, olomoucké fanoušky přišel lístek jen na 150 korun. Rozdíl v ceně uhradí Českým drahám SK Sigma. „Přesnou kalkulaci na vlak očekáváme, ale již nyní je jasné, že se pohybujeme v řádech stovek tisíc,“ uvedl manažer klubu Martin Rak.

Zápas s cestou příjde na dvě stě, byla povinnost jet

Podle toho zda dali za vstupenku na utkání padesáti či stokorunu, stačilo fanouškům na cestu na nejdůležitější utkání roku s pražskou Spartou 200 respektive 250 korun. „To je naprostá bomba a je prostě povinností jet a Sigmu podpořit. Pohár musíme přivést domů!“ shodovali se před odjezdem vlaku fanoušci Sigmy, kteří většinou tipovali na vítězství Sigmy nad Spartou v poměru 2 : 0 nebo 2 : 1. Lístky přitom byly kvůli bezpečnosti prodávány jen v olomouckém fanshopu a na jméno.

Video Takto vypadal odjezd speciálního modrobílého expresu s fanoušky Sigmy - Pavel Ryšlink
Video se připravuje ...

Nebyl slyšet ani drážní rozhlas

Olomoucké hlavní nádraží už zhruba hodinu před odjezdem speciálního vlaku připomínalo spíše kotel stadionu. Skandování fandů přehlušovalo hlášení drážního rozhlasu. Cestující, kteří přijížděli nebo odjížděli jinými vlaky však přítomnost fandů Sigmy brali shovívavě.

S fanoušky vyjeli i policisté

Spolu s fanoušky vyrazilo modrobílým expresem několik desítek policistů a zhruba stejný počet členů ochranky z olomouckého fotbalového klubu. „Jedeme ovšem pouze jako doprovod našich fanoušků. Pokud jde o utkání v Plzni, tam je to v režii místních pořadatelů. Naším úkolem je zajistit pořádek a bezpečnost fanoušků Sigmy při cestě na pohárový zápas a zpět,“ řekl Blesku Ivo Vykopal z olomouckého policejního ředitelství.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi