Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Hasiči bědují, letošní pálení čarodějnic dalo zabrat: 154 požárů a jedna oběť!

Ke vzniku požárů ovšem značně přispívá nynější horké a suché počasí. Jen za poslední čtyři dny hasiči likvidovali 614 požárů.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, lm - 
1. května 2012
12:25

Poslední dubnový den a s ním spojené oslavy "pálení čarodějnic" daly opravdu zabrat hasičům, kteří vyjížděli ke 154 požárům. Pondělní požáry si vyžádaly jeden lidský život a škody ve výši zhruba 6,2 milionu korun.

Nejvíce požárů za posledních pět let likvidovali hasiči v poslední dubnový den, kdy se na řadě míst země konalo tradiční "pálení čarodějnic". Hasiči zasahovali v pondělí 30. dubna celkem u 154 požárů a dalších 24 likvidovali v prvních šesti hodinách dnešního dne. Sdělila to mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Ivana Svitáková.

Více než polovina všech pondělních požárů se stala v odpoledních a večerních hodinách. S největší pravděpodobností se tedy na vysokém počtu výjezdů hasičů podepsaly právě oslavy filipojakubské noci spojené se zapalováním hranic. "Nejvyšší nárůst počtu požárů byl mezi 20:00 a 21:00, kdy hasiči likvidovali během jedné hodiny 15 požárů," doplnila Svitáková.

Obětí požárů z letošního 30. dubna byl patrně bezdomovec, jehož tělo bylo nalezeno po uhašení hořících starých stavebních buněk v Mělníku. Vyřazené buňky v Bezručově ulici obývali podle hasičů lidé bez domova. Příčina vzniku požáru je zatím neznámá.

Ke vzniku požárů ovšem značně přispívá nynější horké a suché počasí. Jen za poslední čtyři dny hasiči likvidovali 614 požárů. Dlouhodobý denní průměr přitom činí 55 požárů.

evelin11 ( 2. května 2012 07:22 )

...naprostý souhlas...

honzina ( 1. května 2012 21:09 )

SOUHLÁÁÁÁÁÁS líp bych to nenapsala, nehledě na to kolik tu máme věřících a kolik těch šašků v nočních košilích a kolik dostávají od státu platu, asi by se nám protočily panenky, stačí se podívat na Duku před 20 lety a teď, je tlustej jako kanec, měli by se stydět a ne si vyřvávat restituce, který stejně nakradli jako komančové, tfuj!!!!!

insignia ( 1. května 2012 17:37 )

Naprosto souhlasím se santakauzem. Zku*vená církev zneužila pohanského zvyku, který ale měl jiné zaměření, než pálení nevinných žen prohlášených inkvizicí za čarodějnice. Tito inkviziční haj*lové nebyl nikdo jiní než, předchůdci dnešní ŘM církve. A teď se má těmto zas*anejm černo***níků vracet kdysi jimi nakradená půda a nemovitosti, které s potem a krví postavili zoufalí věřící. Ho*no by měli dostat, naopak by se měl původ jejich majetku pořádně prozkoumat. A příště, až si zase pozvou toho fašistického papeže, tak ať si to zaplatí i s fanatickými věřícími kretény sami. Já tady nějakých idiota v mikulášské čepici z Vatikánu nechci. Tak roč mám na něj přispívat ze svých daní

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud