Těhotná neléčila rakovinu, aby zachránila dítě: Teď dceru neuvidím vyrůstat!

Sarah Brook musela rozhodnout, jestli bude žít ona, nebo její nenarozená dcera.  (Autor: Reprofoto London Standard)
Autor: INT, oj - 
13. dubna 2012
12:41

V šestém měsíci těhotenství lékaři objevili Sarah Brook (32) z Velké Británie rakovinu tlustého střeva. Protože těhotenské hormony urychlovaly šíření nemoci do celého těla, musela se okamžitě rozhodnout. Žít bude buď ona, nebo nenarozená dcera. Zvolila si holčičku a tím nad sebou vyřkla ortel smrti. Nemoc se rozšířila do slinivky, plic i do krku.

Holčičku Polly Jean lékaři odrodili císařským řezem ve 27. týdnu těhotenství. Nevážila ani jeden kilogram. Přestože Sarah nastoupila na chemoterapii bezprostředně po porodu, bylo pro ní už pravděpodobně příliš pozdě. Nemoc metastázovala téměř do celého těla. Na světě se podařilo zachránit pouze 25 lidí s podobně rozšířenou rakovinou.

„Chci být jenom matkou své holčičce, manželkou a nejlepší přítelkyní svého muže tak dlouho, jak to jen půjde,“ řekla Sarah. „Situace je komplikovaná hlavně pro mého manžela. Musí se připravit na život beze mě a na to, že Polly bude vychovávat jako svobodný otec,“ uzavřela smířená s krutou budoucností.

Polly jsou dnes 4 týdny a i přes počáteční zdravotní problémy, je každým dnem silnější. Přesto bude muset být ještě několik měsíců pod intenzivním dohledem lékařů na neonatálním oddělení.

 

nojasne ( 13. dubna 2012 18:20 )

Stále jste mi neodpověděl, co bude dál až vláda dostane STOP.

dobrotka ( 13. dubna 2012 18:17 )

No - pro ty, co nesmyslne odsuzuji tuto zenu. Kdyz ji objevili tu rakovinu, byla v 6 mesici. Uz 6 mesicu pracovaly hormony, takze uz v te dobe mohly byt metastazy vsude a potratem a okamzitou lecbou by vubec nic nevyresila. Manzel by nemel ani dite ani zenu. Takhle mu zustane alespon holcicka. Ano - spravny matersky instinkt - zachranit dite

nojasne ( 13. dubna 2012 18:16 )

Jakápak hloupost, matka i dcera jednou zemřou a z hlediska vesmíru je zcela irrelevantní, kdo půjde o pár let dříve a kdo později. Je to prostě jedno.

lennne ( 13. dubna 2012 17:43 )

to jiste,zvire je taky zivocisny druh a my nejsme lepsi.V potravinovem retezci jsme dost slaby clanek, bez zbrani - snadno k snedeni. Jen instinkt je silnejsi nez rozum....to uz se prokazalo mockrat a ne jen v situaci kdy si zena musi vybrat mezi zivotem ditete a svym.Co treba instinkt zachranit slabsiho a nekdy to konci dost spatne .Nerikejte, ze jste se nikdy nezastal/la jineho cloveka a neohrozil/la tim sebe.

teufel ( 13. dubna 2012 15:22 )

Instinktivně se rozmnožuje i zvíře,ale my máme ku pomoci navíc mozek s nějakou kapacitou,který by se měl i používat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud