Nehoda dodávky a náklaďáku: Dva mrtví, sedm zraněných

Ilustrační foto. K tragické srážce dodávky a nákladního auta došlo na dálnici D5, zahynuli dva lidé  (Autor: HZS Ol. kraje)
Autor: ČTK, ljšk - 
19. března 2012
06:47

Dva lidé zemřeli a šest osob se zranilo při dopravní nehodě nákladního auta a dodávky, ke které došlo v pondělí ráno na dálnici D5 nedaleko Rokycan.

Podle mluvčí hasičů Petry Jakoubkové dodávka narazila zezadu do kamionu. Aby se hasiči dostali ke zraněným, museli vystřihnout boční dveře dodávky. Opodál havarovalo na dálnici ještě jedno osobní auto. Když řidič ve zpětném zrcátku viděl nehodu dodávky a kamionu, prudce zabrzdil. Zřejmě dostal smyk a skončil v příkopu, uvedli hasiči.

"Jednoho těžce zraněného pasažéra převezl vrtulník v bezvědomí do plzeňské fakultní nemocnice, ostatních šest lidí se zraněními hrudníku a končetin převezly sanitky do nemocnic v Plzni a Rokycanech," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Na místě měli záchranáři vrtulník a čtyři sanitky.

Kvůli nehodě byla dálnice ve směru z Prahy na Plzeň uzavřena. Nehoda se stala přibližně na 60. kilometru ve směru z Prahy. Na místě zasahuje záchranná služba, hasiči a policie. "V 7:15 se začalo jezdit jedním jízdním pruhem, v 8:15 byl provoz na dálnici plně obnoven," řekla policejní mluvčí Hana Jehlíková.

Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR je předpokládaná doba zprůjezdnění mezi 8:00 - 9:00 hod. Příčiny a další okolnosti nehody policie zjišťuje.

atakdale ( 19. března 2012 12:17 )

nedaj, nemusíš mít strach... to napiš tady a je to

atakdale ( 19. března 2012 12:17 )

takže jich je celkem dost, kde jsou ještě více bezohlední, že

atakdale ( 19. března 2012 12:17 )

mě úplně stačí, jak jezdí poláci přes frýdlant do liberce... přijeďte se podívat...

vivienne ( 19. března 2012 10:38 )

Divila byste se, ale mnohem lépe než na českých! Větší bezohlednost než v Česku jsem zažila snad jen v Tunisku, Řecku,Turecku, Bulharsku...

vivienne ( 19. března 2012 10:30 )

Na novinkách nadávají všichni na polské řidiče. Poláci však zase nadávají na ty naše. Sama se rozčiluju, když přijedu domů: jezdí se tu na červenou, bezohledně se předjízdí v zatáčkách nebo přes dvě linie,atd.atd. Hrůza. Poláci jezdí mnohem ohleduplněji.Tak nevím.... asi to bude tím, že tudy jen projíždí a spěchají, bohužel. Všude se najde nějaký magor.Kdyby Češi projížděli Polskem tak často, jako Poláci tady, to bychom teprve zírali, jací jsme řidiči! V Německu nebo Rakousku české řidiče přímo "zbožňují!"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud