Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Lobkowiczová vrací úder: Bitva o jezevčíka pokračuje!

Autor: Jan Doležal, mokk - 
3. března 2012
13:25

Kníže, ten jezevčík je váš, nikoli můj! Tak kontrovala bývalá kněžna Bettina Lobkowiczová (53) v bitvě, která je součástí války o obrovský majetek. Advokát knížete Jiřího Lobkowicze (55) si totiž stěžoval, že šlechtic musí platit Bettině v rámci alimentů dokonce i výživné na psíka. A protože kníže zatím nedal ani korunu, jeho majetek skončil v exekuci!

Placení za jezevčíka je prý v rozsudku, který určil knížeti dávat 240 000 Kč měsíčně v rámci alimentů exmanželce. Protože kníže nevyplatil zatím ani korunu, skončil jeho pohádkový majetek, včetně mělnického zámku, v exekuci!

Právník Lobkowiczové: Jezevčík je knížete

Podle právního zástupce Lobkowiczové kníže i jeho právník celou situaci zkreslují a prezentují Jiřího Lobkowicze málem jako oběť.

„Rozsudek švýcarského soudu z 30. listopadu 2009, který Jiřímu Lobkowiczovi uložil platit na svou tehdejší manželku měsíční výživné 11 750 švýcarských franků, nabyl právní moci už 19. prosince 2009,“ tvrdí právník Bettiny Lobkowiczové Gabriel Brenka. Kníže byl prý u soudu osobně i se svým švýcarským a českým advokátem. Ani jeden z nich se ale tehdy proti verdiktu neodvolal. „Úvahy druhé strany o tom, že jde o nějaké předběžné opatření, jsou jen úvahami, jejichž cílem je zmást veřejnost,“ napsal Blesku Brenka.

Zároveň zaslal potvrzení švýcarského soudu, že jde o rozhodnutí pravomocné a vykonatelné vykonatelné, a tudíž podléhající exekuci podle československo- švýcarské smlouvy o uznání a výkonu rozhodnutí z roku 1926. „Aniž bych chtěl zacházet do detailů, musím konstatovat, že jezevčík, na kterého se podle tvrzení oponentova advokáta má platit výživné 6100 Kč měsíčně, je majetkem pana Lobkowicze a nikoliv mé klientky,“ dodal právník Bettiny Lobkowiczové. Jezevčík je nyní v péči bývalé kněžny, ale podle právníka je jeho majitelem Jiří Lobkowicz.

 

va45 ( 5. března 2012 16:03 )

Jak si něco tak blbýho může napsat pohádkamáje.Betinka je úžasně pracovita.To druhý ženský co dle tebe vyprdly děti je i tvá matka,protože ty bys tady nebyl,kdyby tě nevyprdla ty koňu.Ostatní chodí misto práce do tanečních a jen Bettinka pracuje.

pohadkamaje ( 5. března 2012 10:45 )

A kolika lidem jsi obživu dal ty? Akorát kecáš, co?

pohadkamaje ( 5. března 2012 10:45 )

pohadkamaje ( 5. března 2012 10:44 )

Jsi blbej, jak daleko vidíš. Bettina sice sama dítě nemá, ale je úžasně pracovitá a pro tento svět udělala určitě víc, než spousta bab, které vyprdly dětí jako smetí.

va45 ( 5. března 2012 00:11 )

To tady nemůžete tak psat.Péjskaři se na vás vrhnou jak litá zvěř.Copak nevíte,že pro ně je drašší pes než dítě.Proto Betinka má u nich takovou popularitu.Zajímalo by mě kolik dětí přivedla na svět a jak za ně taky tak bojovala jak za toho psa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud