Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Jasno 23°C

Tajemná smrt únosce Nataschy Kampusch: Sebevražda, nebo vražda?

Autor: ljš - 
29. února 2012
19:51

Ani šest let po osvobození Nataschy Kampusch (24) nezůstává její případ bez tajemství a vyšetřování pokračuje. Povolány byly dokonce speciální týmy německé spolkové policie a americké FBI, které mají za úkol rozkrýt tajemství zahalující smrt Nataschina únosce Wolfganga Priklopila (†44).

"Je to největší kriminální případ v dějinách Rakouska a stále ještě není jasné, jak únosce skutečně zemřel a zda měl komplice," řekl rakouský politik Heinz-Christian Strache, díky němuž se případ znovu otevírá. Vyšetřovatelé se dosud domnívali, že Priklopil spáchal sebevraždu skokem pod vlak poté, co se dívce podařilo z jeho domu uniknout.

Sedm největších tajemství

1. Tělo

První fotografie mrtvého těla byla pořízena až při pitvě. Hlava prý byla od zbytku těla, které bylo nalezeno ve vzdálenosti 1.8 metru od vlaku, téměř oddělena a byla ale kupodivu zcela nepoškozená. Parlamentní výbor, který řídí vyšetřování, se proto domnívá, že mohl být Priklopil zavražděn a jeho tělo pak hozeno pod vlak.

2. Pitva

Při pitvě nebyla změřena teplota těla, a nebylo tak možné určit přesný čas smrti. Policie se spolehla pouze na výpověď strojvedoucího. Ten ale kvůli tmě nemohl uvést tolik potřebné detaily.

3. Policejní psi

Ihned po Nataschině osvobození byli k Priklopilovu domu povoláni vyšetřovatelé s policejními psi. Pes podle tajného spisu zachytil stopu a začal hrabat. Operace byla ale v tu chvíli přerušena. K výkopu na místě ale nedošlo, důvodem měla být domněnka, že by pes vyhrabal jen shnilé dřevo. Kdo nepochopitelný příkaz k zastavení pátrání vydal, není nikde zaznamenáno. Později vyšlo najevo, že Natascha porodila svému únosci dítě, které na zahradě zakopali.

4. Odstranění stop

Zatímco policisté prohledávali okolí domu, vstoupil do něj Priklopilův přítel Ernst Holzapfel a několik předmětů odnesl. Policistům pak tvrdil, že to byly věci, které Priklopilovi půjčil. Co odnesl nebylo nikdy objasněno.

5. Svědectví

Jediným svědkem Nataschina únosu byl jistý student. Ten tvrdil, že dívku do bílé dodávky naložili dva muži. I přes toto prohlášení trvali policisté pouze na jednom pachateli.

6. Stopy DNA

Po Nataschině osvobození jezdil údajně Priklopilcelých šest hodin bezcílně po Vídni se svým již zmíněným kamarádem Holzapfelem. V autě však byly nalezeny další stopy DNA (sliny na hrdle láhve od čaje a pot na sedadle spolujezdce), které se nepodařilo nikomu z Priklopilova okolí přiřadit.

7. Účty

Podle původního policejního spisu byl Priklopil nezaměstnaný a neměl žádné bankovní účty. Podle nejnovějších informací však únosce koupil několik nemovitostí ve Vídni, jezdil v BMW 850i a měl tři bankovní účty.

Rakouská média se domnívají, že k neomluvitelným chybám a zatajování informací mohlo dojít pouze na základě politického nátlaku. Zda měl Priklopil pedofilního komplice z řad vyšších politických kruhů, tak má vyšetřit nezávislý německo-americký tým.

rosomak ( 1. března 2012 11:29 )

Uprchnout nebyl pro něj problém. Válelo se tam tolik peněz v papírových krabicích od banánů, že to bohatě stačilo na uplacení celého řetězce. Proč myslíš, že policie nezveřejnila video ze zásahu? A když ne policie, tak inspekce? Kolik policistů podílejících se na zásahu ještě pracuje u policie? Jednoduché otázky, nulové odpovědi, novináři se o to nestarají, bezpečnější je psát o Krejčířovi v JAR.

paila ( 1. března 2012 08:50 )

Natasha si ze svého trpení a únosu udělala výhodný business. ONI SE JÍ PTALI A TO DOST PRAVIDELNĚ a TAKY SI ZA TO OPAKOVANĚ NECHÁVÁ POŘÁDNĚ ZAPLATIT. Věřím tomu, že byla unesená, ale vadí mi, že nad mnoha věcmi mlží. Kdyby nechtěla, aby jí lidi lezly do soukromý, tak to udělá, jak to tuším Elizabeta Fritz. O té nic nevíme a to měla horší, ta se na čerstvý vzduch dostala po 27let v kopce.

jaramila ( 1. března 2012 08:15 )

Proč se nezeptají Nataschi, jak to bylo,kdo ji unesl a zda ji zneužíval ještě někdo jiný. Nechápu, proč o tom neřekne pravdu.

rakel266 ( 1. března 2012 07:33 )

protože člověk pod přezdívkou pesanglicky je buď chudák s úzkou nudlí v rozkroku nebo totálně ošklivá holka a tady si dohání něco jako sebevědomí!!!

dobrotka ( 1. března 2012 04:00 )

To je nahodou velmi dulezite. Pokud byl zavrazden, tak v cele te kauze ma prsty nekdo hodne vlivny - z policie nebo z politiky

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa