Hrdinka z Concordie: Erika (†25) svou vestou zachránila muže, sama se utopila

Autor: simao - 
30. ledna 2012
16:17

Kde skončila servírka Erika Fani Soriamolina? Dva týdny po ztroskotání výletní lodi Costa Concordia její rodiče doufali, že se ji záchranářům podaří objevit živou. Místo toho se však dozvěděli smutnou zprávu o její smrti. Útěchou jim může být jen to, že se jejich dcera zachovala jako hrdinka. Svou záchrannou vestu dala cestujícímu, který díky tomu přežil...

Když 13. ledna narazila Costa Concordia na útesy u italského ostrova Giglio, vypukl na místě katastrofy chaos.

Peruánská číšnice Erika Fani Soriamolina (†25) dokázala, že i z prostých lidí se pod tíhou okolností můžou zrodit hrdinové. A když už byl kapitán potápějící se výletní lodi zbabělec, našli se lidé s kuráží alespoň mezi jeho podřízenými.

Erika pomáhala do záchranných člunů desítkám lidí, snažila se uklidňovat všudypřítomný zmatek. A vzdala se i své vlastní vesty, kterou dala postaršímu muži. Nezpanikařila a dělala zkrátka to, co považovala za nutné. Na svůj vlastní osud příliš nehleděla...

Kráska a kapitán

O tom, jak servírka zachraňovala ostatní, se nyní objevuje čím dál tím víc zvěstí v italských novinách.

A stejně jako každá mince má dvě strany, i lodní katastrofa má své kladné a záporné hrdiny - mladá Erika, která teprve nedávno dostudovala cestovní ruch a s Concordií se plavila potřetí v životě, tak stanula jako protipól kapitána Francesca Schettina, který na rozdíl od ní opustil loď bez větší starosti o její posádku a nyní čeká v domácím vězení poblíž italského Sorrenta na verdikt soudu.

Eričino tělo objevili potápěči v sobotu na šesté palubě. Stala se sedmnáctou potvrzenou obětí. Po dalších se stále pátrá. I když s velkými prostoji - práci záchranářů komplikuje vítr, vlny i nestabilita potápějící se lodi.

cenerentola ( 31. ledna 2012 12:17 )

ne chci tim rici, ze jsi magor

hofihofi ( 31. ledna 2012 02:55 )

S LODI SE NEDALO PO NARAZU DELAT VUBEC NIC, PROTOZE BYL VYRAZEN POHON A TO JE SMYTEC. Zadny manevr nebyl mozny ani kdyby chtel, musela byt ponechana nahode, co se stane. V tu chvili mel organizovat evakuaci, a dale je to jen dohad.

hofihofi ( 31. ledna 2012 02:39 )

Ony se tyhle srdceryvne pribehy krasne ctou, ale maji jednu chybu, ze se nikdy nestaly a je to jen hezky vyplod senzacechtivych novinaru, coz je ovsem jejich prace. Cetl jsem valecnou knihu, nazev si nepamatuji, o nemeckem veliteli tanku, kdyz byl ve skole na dustojnika, meli tam stareho majora, ktery vyucoval sebekazen, patriotismus a oddanost vlasti a vypravel, jak byl na lodi za prvni svetove. kterou nepritel potopil a namornici co byli ve vode zpivali potapejici se lodi nemeckou hymnu. Ten budouci velitel tanku mu rekl, ze mu neveri, ze ucitel lze, protoze on ve valce uz byl a videl hodne lidi umirat a nekteri nerekli nic, jini volali maminku a nekteri rekli je: Do ***e (nemecky) a ze nikdo kdo umira a topi se by nezpivala natoz hymnu. A zavreli ho za to. Tak si to prevedte, na te Concordii se to stat mohlo, ale neni to pravdepodobne a kdo to videl a celoou tu dobu, sledovacka pro tisk, ze. a TEN KDO TO SLEDOVAL SAM VESTU MEL A NEDAL?

hofihofi ( 31. ledna 2012 01:48 )

Dala vlastní záchrannou vestu potom neznámému starci, který v tom zmatku svoji někde ztratil. (povsimnete si ze to musil byt starec) Chran pambu, ze bych chtel neco snizovat, ale ony tyhle krasne a srdceryvne pribehy, jsou vetsinou vycucane z pera senzacechtivych novinaru a nicim nepodlozene, hezky se to cte, ale to by ji nekdo musel sledovat a v tom zmatku je to podivne. O lodnim kvartetu na Titaniku se take rikavalo,ze hral i kdyz se lod potapela, bylo to dojemne, ale vymyslene a takovych veci je spousta, aby se melo o cem psat. A navic by vedle ni musel stat reporter a celoun tu dlouho dobu ji v te panice sledovat, ale je to hezky napsane, ze?

hofihofi ( 31. ledna 2012 01:44 )

Jo az na to ze kapitan nemohl delat nic, protoze nic nefungovalo a strojovna byla vyrazena, kapitan se nezmohl na nic.

Zobrazit celou diskusi