Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Hrdinka z Concordie: Erika (†25) svou vestou zachránila muže, sama se utopila

Autor: simao - 
30. ledna 2012
16:17

Kde skončila servírka Erika Fani Soriamolina? Dva týdny po ztroskotání výletní lodi Costa Concordia její rodiče doufali, že se ji záchranářům podaří objevit živou. Místo toho se však dozvěděli smutnou zprávu o její smrti. Útěchou jim může být jen to, že se jejich dcera zachovala jako hrdinka. Svou záchrannou vestu dala cestujícímu, který díky tomu přežil...

Když 13. ledna narazila Costa Concordia na útesy u italského ostrova Giglio, vypukl na místě katastrofy chaos.

Peruánská číšnice Erika Fani Soriamolina (†25) dokázala, že i z prostých lidí se pod tíhou okolností můžou zrodit hrdinové. A když už byl kapitán potápějící se výletní lodi zbabělec, našli se lidé s kuráží alespoň mezi jeho podřízenými.

Erika pomáhala do záchranných člunů desítkám lidí, snažila se uklidňovat všudypřítomný zmatek. A vzdala se i své vlastní vesty, kterou dala postaršímu muži. Nezpanikařila a dělala zkrátka to, co považovala za nutné. Na svůj vlastní osud příliš nehleděla...

Kráska a kapitán

O tom, jak servírka zachraňovala ostatní, se nyní objevuje čím dál tím víc zvěstí v italských novinách.

A stejně jako každá mince má dvě strany, i lodní katastrofa má své kladné a záporné hrdiny - mladá Erika, která teprve nedávno dostudovala cestovní ruch a s Concordií se plavila potřetí v životě, tak stanula jako protipól kapitána Francesca Schettina, který na rozdíl od ní opustil loď bez větší starosti o její posádku a nyní čeká v domácím vězení poblíž italského Sorrenta na verdikt soudu.

Eričino tělo objevili potápěči v sobotu na šesté palubě. Stala se sedmnáctou potvrzenou obětí. Po dalších se stále pátrá. I když s velkými prostoji - práci záchranářů komplikuje vítr, vlny i nestabilita potápějící se lodi.

cenerentola ( 31. ledna 2012 12:17 )

ne chci tim rici, ze jsi magor

tomik007 ( 31. ledna 2012 08:05 )

nakonec se jeste zjisti ze starec tu vestu sebral

hofihofi ( 31. ledna 2012 02:55 )

S LODI SE NEDALO PO NARAZU DELAT VUBEC NIC, PROTOZE BYL VYRAZEN POHON A TO JE SMYTEC. Zadny manevr nebyl mozny ani kdyby chtel, musela byt ponechana nahode, co se stane. V tu chvili mel organizovat evakuaci, a dale je to jen dohad.

tomik007 ( 31. ledna 2012 02:45 )

"Kapitán Francisco Schettino s lodí Costa Concordia po osudném nárazu divoce manévroval. - Mel asi na kormidelnim kolu zrovna napichnutou tu rumunku a v okamziku stretu doslo ke spontalnimu orgasmu. Vlastni nehody si Kapitán Francisco Schettino povsiml az kdyz si sel zapalit cigaro a zareagoval stejne jako reditel silnic a dalnic kdyz ho prisla zatknout policia ktery radostne vykrikl: to si ze me delate curinu ne???

hofihofi ( 31. ledna 2012 02:39 )

Ony se tyhle srdceryvne pribehy krasne ctou, ale maji jednu chybu, ze se nikdy nestaly a je to jen hezky vyplod senzacechtivych novinaru, coz je ovsem jejich prace. Cetl jsem valecnou knihu, nazev si nepamatuji, o nemeckem veliteli tanku, kdyz byl ve skole na dustojnika, meli tam stareho majora, ktery vyucoval sebekazen, patriotismus a oddanost vlasti a vypravel, jak byl na lodi za prvni svetove. kterou nepritel potopil a namornici co byli ve vode zpivali potapejici se lodi nemeckou hymnu. Ten budouci velitel tanku mu rekl, ze mu neveri, ze ucitel lze, protoze on ve valce uz byl a videl hodne lidi umirat a nekteri nerekli nic, jini volali maminku a nekteri rekli je: Do ***e (nemecky) a ze nikdo kdo umira a topi se by nezpivala natoz hymnu. A zavreli ho za to. Tak si to prevedte, na te Concordii se to stat mohlo, ale neni to pravdepodobne a kdo to videl a celoou tu dobu, sledovacka pro tisk, ze. a TEN KDO TO SLEDOVAL SAM VESTU MEL A NEDAL?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud