Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Matka si zmrazila embrya: Její dvojčata dělí pět let

Floren a Reubena od sebe dělí pět let, přesto jsou děti dvojčata
Floren a Reubena od sebe dělí pět let, přesto jsou děti dvojčata  (Autor: ČTK)
Autor: šim, red - 
4. ledna 2012
13:26

Když se rodičům Simonovi a Jody Blakeovým narodila dcera Floren, jejímu bráškovi Reubenovi bylo pět. Děti jsou dvojčata. Narodila se díky uměle oplodnění, které jejich matka podstoupila v roce 2006.

Simon a Jody Blakeovi se marně pokoušeli mít dítě, a tak v roce 2005 zahájili v Bristolu léčbu plodnosti. Lékaři při umělém oplodnění vytvořili pět embryí: dvě byla vložena do dělohy nyní osmatřicetileté ženy a výsledkem bylo narození syna Reubena v prosinci 2006.

Po pěti letech se manželům Blakeovým narodilo druhé dítě. Stejně jako první pochází ze stejného umělého oplodnění. Děti jsou tak vlastně dvojčata Po pěti letech se manželům Blakeovým narodilo druhé dítě. Stejně jako první pochází ze stejného umělého oplodnění. Děti jsou tak vlastně dvojčata | ČTK


Zbylá tři embrya zůstala zmrazená do začátku loňského roku, kdy se pár z Cheltenhamu rozhodl, že se stejným způsobem pokusí mít druhé dítě.

Naděje na úspěch byla podle deníku The Daily Mirror, který o případu informoval, malá, ale vše probíhalo dobře a v listopadu se narodila dcera Floren.

"Je pro mne těžké odolat pokušení říkat lidem, že jsou to dvojčata. Říkám to každému, komu mohu. Je zajímavé vidět reakci lidí. Jsou skutečně ohromeni a překvapeni," cituje The Daily Mirror pětačtyřicetiletého otce.

mememumu ( 4. ledna 2012 15:38 )

Dvojčata? Možná tak dvouvaječná (tedy každé z jiného vajíčka a jiné spermie), ale v tom případě se o nich dá těžko mluvit jako o dvojčatech, když mají odlišné geny a jejich těhotenství neprobíhalo současně. Jediné, čím se liší od normálních sourozenců, je že byli počati v jeden okamžik.

chruna ( 4. ledna 2012 15:38 )

To jsou přece normální sourozenci a ne žádný dvojčata. Kdo na tuhle blbost přišel.

Zobrazit celou diskusi