Češka (31) zmizela v Kostarice: Přátelé se bojí, že je mrtvá

Autor: INT, fik, Krvs - 
13. ledna 2011
16:46

Mladá Češka se ztratila v Kostarice! Úřady středoamerické země vyhlásily po nezvěstné Barbaře Struncové pátrání. Naposledy byla spatřena v noci ze 4. na 5. prosince ve svém bytě v kostarickém přímořském letovisku Tamarindo, kde pobývala se svým přítelem a dalšími čtyřmi spolubydlícími. Pak se po ní slehla zem. Její přátelé se obávají nejhoršího.

Večer 4. prosince vyrazila Barbara Struncová se svým americkým přítelem a několika přáteli z Čech, kteří ji přijeli navštívit, na párty. Její přítel Bill Ulmer se vrátil domů dříve, protože mu vadilo, že se s Čechy nedorozumí. Dívka měla podle domluvy dorazit do jejich bytu po půlnoci.

„V jednu v noci jsme ji viděli, jak vchází do domu,“ řekl zdroj blízký pohřešované ženě. „5. prosince asi v sedm hodin ráno Bill vstal a řekl nám, že Barbara odjela uprostřed noci se svými přáteli na karibské pobřeží.“ Dívku od té doby nikdo neviděl, její věci zůstaly v Tamarindu.

„Vypadala, že je tady velmi šťastná. Obědvala jsem s ní dva dny předtím, než zmizela, nebo opustila město. Její přítel nám řekl, že se s kamarády vydala do Limónu. Mně se o tom ale nezmínila,“ uvedla Barbařina kamarádka.

Rodině se dívka ozvala naposledy 4. prosince. Když od ní nepřicházely žádné zprávy, obrátili se příbuzní s obavami na Barbařiny přátele. Ti mezitím založili webové stránky, kde vyzývají návštěvníky, aby jim poskytli jakékoliv informace k pátrání.

Kostarická policie nemá zprávy o tom, že by dívka po 4. prosinci opustila zemi. Její pas od té doby nespatřily ani české úřady. Barbařin přítel se prý na konci prosince vrátil domů do Severní Karolíny...

Další videa
Články odjinud