Hillary Clinton: Praštím s politikou!

Hillary Clinton už nechce zastávat funkci ministryně zahraničí, ale vrátí se k právnické praxi  (Autor: Archív)
Autor: ČTK, mivr - 
3. prosince 2010
21:29

Hillary Clinton, politička a bývalá manželka exprezidenta Spojených států amerických Billa Clintona, už má asi pozice ministryně zahraničí až po krk. V pátek totiž oznámila, že po skončení funkčního období s politikou končí.

Pozice ministryně zahraničí zřejmě bude pro Hillary Clintonovou poslední politickou funkcí. Šéfka americké diplomacie to uvedla ve čtvrtek během návštěvy Bahrajnu. Rozptýlila tak dohady o tom, zda se chystá znovu ucházet o prezidentský úřad.

"Myslím, že pozice ministryně zahraničí pro mne bude poslední veřejnou funkcí," řekla Clinton při rozhovoru se studenty přenášeném bahrajnskou televizí. "Poté se nejspíš vrátím ke své právnické praxi a budu hájit především práva žen a dětí," dodala.

Bývalá první dáma si postěžovala, že ve světě je stále mnoho bezpráví: "Měla jsem v životě díky svým rodičům, svému vzdělání a příležitostem, které se mi naskytly, velké štěstí. Ráda bych proto, aby moje úsilí pomohlo zlepšit životy druhých."

Pestrá kariéra

O její možné kandidatuře na prezidentku USA se začalo hovořit v souvislosti s klesající popularitou současného prezidenta Baracka Obamy a nedávným volebním debaklem amerických demokratů. Clinton ale letos zájem o Bílý dům neprojevila.

Ve veřejných funkcích působila současná šéfka americké diplomacie dvě desetiletí. Je jednou z výrazných postav americké Demokratické strany a kromě pozice první dámy působila také v Kongresu jako senátorka za stát New York.

ruisendaal ( 4. prosince 2010 07:53 )

Pošli ji nabídku, ty jsi také pořádná kláda, super č.....k!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud