Mečiar si koupil topmodelku za 3,5 milionu

Autor: ap, Kšim - 
17. listopadu 2010
22:16

Belmondo, Depardieu, Claudia Schifferová či Claudia Cardinale. Vladimír Mečiar si v době své vlády kupoval známé umělce, aby ho veřejně podpořili. A ti vědomě lhali, když posléze tvrdili, že netušili o tom, že vystupují ve volební kampani. Milionovou nabídku dostala i Lucie Bílá, ale slovenskému expremiérovi dala košem. A to jí nabízel tolik, co všem zmiňovaným hvězdám dohromady. Celých dvacet sedm milionů!

Vladimír Mečiar a jeho strana utráceli při snaze zvítězit ve volbách v roce 1998 miliony za známé umělce, kteří se měli po boku vůdce HZDS ukázat. Koupené hvězdy navíc měly k dispozici soukromé letadlo, limuzínu, bodyguarda i policejní doprovod s majáky. Informaci o tom přinesl slovenský týdeník Plus 7 dní.

Depardieu a Belmondo za 9 milionů

Nejlépe ze všech Mečiarových hvězd dopadli francouzští herci Gérard Depardieu a Paul Belmondo. Za jeden jediný den s Mečiarem získali 10 milionů slovenských korun (9 milionů Kč).

Smlouvy, které se podařilo slovenskému týdeníku získat, navíc vyvracejí tvrzení, že slavní netušili o tom, že vystupují ve volební kampani. Věděli to velice dobře.

Schifferová vyšla Mečiara lacino

Ani na herečkách Vladimír Mečiar nešetřil. Claudia Cardinale od něho dostala 6 milionů Kč a Ornella Mutiová si přišla na hezkých 5 milionů korun. Za pár hodin s Mečiarem hezká sumička.

Ušetřit se Mečiarovi podařilo naopak na německé modelce Claudii Schiffer. Ta přijela na Slovensko otevřít nový úsek dálnice. V Mečiarově přítomnosti samozřejmě. Za návštěvu dostala 3,6 milionu slovenských korun.

Lucie Bílá ho poslala k šípku i přes 27 milionů

Zatímco světoví umělci nedokázali zlaťáčkům odolat, česká Slavice Lucie Bílá poslala Vladimíra Mečiara k šípku. A to jí nabízel skoro tolik, co všem ostatním, hvězdám dohromady. Celých dvacet sedm milionů! Zpěvačka to uvedla nedávno v rozhovoru pro magazín MF Dnes.

Mečiarovo hnutí nakonec volby v roce 1998 vyhrálo. Ale nedokázal sestavit koalici a odešel do opozice. A Bílá si mohla oddechnout, že nabídku nepřijala. Při televizním rozloučení s premiérskou funkcí totiž uslzený Mečiar Slovákům bláznivě zazpíval. A celá Evropa díky tomu mohla zjistit, že ke zpěvu Vlado talent opravdu nemá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

divenka ( 18. listopadu 2010 11:07 )

přesně tak.

monza ( 18. listopadu 2010 10:30 )

Vrať se do klece buzno!

shatz ( 18. listopadu 2010 10:23 )

bože, tak idiocie... Tady si zase někdo myslel, jak to celé prokoukl, že to není Belmondo, co? Je, Paul Belmondo, herec, syn slavného otce, IDIOTE

kacota ( 18. listopadu 2010 10:11 )

preboha len to nie...nechápem , čo to tu vytahujú, ved už je po 20 rokoch úplne mimo parlament...sláva víťazom a čest porazeným...nech si už len v Elektre číta noviny v kockových papučiach a dá pokoj ...

divenka ( 18. listopadu 2010 08:39 )

a Zeman, Havel.... to byla garnitura....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud