7 500 Kč! Tolik stát přidá učitelům ve školkách

15. 11. 2010
12:03

Vláda škrtá, kde se dá. V příštím roce na platy do veřejného sektoru odešle o 10 procent méně peněz. Sníží se tak platy policistů, hasičů nebo dalších státních zaměstnanců. Jen učitelé si polepší. Nejvíce začínající učitelé v mateřských školkách až o 7500 Kč měsíčně! Podmínkou však je, aby měli vysokoškolské vzdělaní dle oboru.

Státní zaměstnanci si v příštím roce budou muset pořádně "utáhnout opasky", jak rádi říkají politici. Někteří učitelé si naopak výrazně polepší, zvláště ti začínající. Mladému učiteli v mateřské škole bez jakékoliv praxe vzroste plat o 7500 Kč měsíčně, informovaly o tom Hospodářské noviny. Nařízení vlády, které by takto platy upravilo, by se mělo schválit koncem měsíce.

Učitelé musí mít požadované vysokoškolské vzdělání

Nastupující učitel do mateřské školy si, pokud má vysokoškolské vzdělání, vydělá 20000 Kč hrubého. Což je z 12500 Kč nejmarkantnější poskok. Učitelům ve školkách s praxí 28 let se zvýší plat "pouze" o 3400 Kč na 21600 Kč. Cíl ministerstva školství je jasný, chce do školství přitáhnout nové lidi a hlavně je tam udržet.

Trochu se zvýší platy i učitelům nekvalifikovaným (bez požadovaného VŠ vzdělání), ačkoliv jim ministr Dobeš původně nechtěl přidat vůbec.

Učitelé se, protože se jich škrty v platech netýkají, nepřidají k hromadné stávce státních zaměstnanců, která má proběhnout 8. prosince. Jiným zaměstnancům ve školství například školníkům nebo správcům se platy o 10 procent sníží.

evik5454 ( 24. ledna 2011 19:49 )

Ahoj nic bych učitelům nepřidala.Učí 5 hod.denně neustále nějaké volno nebo prázdniny.At´si zkusí pracovat na 3 směny za 13 000 čistého.Žádný med to není.Proč by měli dostat přidáno jen učitelé a lékaři ? Copak ostatní nepracují ? Je to likvidace a výsměch poctivým lidem kteří pracují a pořád jim zbývá jen na nejnutnější životní potřeby.Copak ti nahoře jsou slepí ? Opět slyším z TV že zas budou zdražovat . Už fakt je z toho člověku na zvracení. Už stím něco udělejte........

argentina1 ( 24. ledna 2011 11:57 )

Učitelé dělají 4 hodiny denně??...jste mě svou hloupostí a neznalostí opravdu pobavila!

jurd ( 18. ledna 2011 10:30 )

Dělají 4 hod. denně - prázdniny - děti si ve škole dělají co chtějí - atd. nemají dostat přidáno, když pomocný personál dostane o 10 % méně. Každý nemůže dělat vzdělance, kdo by na ně pracoval.

joanna5 ( 3. ledna 2011 09:50 )

Hodně lidí sotva vychází s penězma a kantoři dostanou přidáno, ostatní ubráno!! To je teda katastrofa!! Doktoři taky mají málo - ti ať drží pysk a makají, jako my všichni ostatní! Ale jedněm přidat, a ještě tolik peněz! a druhým ubrat, to je fakt nehorázné! Ten, kdo má např. 25 let praxe v oboru, bude na tom stejně, jako nově nastupující mladičký učitel bez praxel! Katastrofa! A sebrat peníze nemocným a matkám, to může vymyslet jen de.bil chlap u koryta!!! Nikdo jiný! Proč se neřeší situace u nás komplexněji??? Nemáte na to mozky??? No, vypadá to, že lidi co sedí ve vládě, mají doma samé učitelky asi - protože ti si tam pořád jen hrají do své vlastní noty - lidi je nezajímají! A můj manžel je teď bez práce a od února nebude mít ani korunu - a to jsem teda zvědavá, jak jeho a děti uživím!! Za války nás likvidovali fašisti, pak komunisti a teď nás dorazí tito bl.bci, novodobá smetánka!!!

janejaneja ( 16. listopadu 2010 17:01 )

...rozhodně né za minimální mzdu.. Napsala jsem ".. v době prázdnin a volných dní" ! základní mzdu. Nevytrhávejte to z kontextu. A nepotykaly jsme si, mladá dámo- asi 25- ti letá.. A asi i vtipná..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa