Irsko je na dně: Chce pomoc od Evropské unie

Irsko je žádá Evropskou unii o finanční pomoc
12. 11. 2010
20:42

Irsko jedná o čerpání finanční pomoci ze stabilizačního fondu Evropské unie a pravděpodobně pomoc dostane. Irský ministr financí ještě odpoledne tvrdil, že Dublin bezprostředně žádné peníze nepotřebuje a není tedy v pozici, kdy by musel nějakou pomoc domlouvat.

"Jednání probíhají a budou využity peníze z Fondu finanční stability Evropské unie (EFSF). Nebude žádné krácení (splatných závazků), ani žádná restrukturalizace, nic takového. Je velmi pravděpodobné, že Irsko pomoc dostane," řekl jeden zdroj.

Druhý zdroj agentuře potvrdil, že Irsko skutečně o pomoci jedná, ačkoliv irská vláda i Brusel tvrdí opak. "Mezi EU a Irskem se jedná o využití půjčky z EFSF v blíže neurčeném objemu," řekl druhý zdroj. "Je jasné, že k žádnému krácení (splatných závazků) nedojde, což by mělo pomoci uklidnit trhy," dodal zdroj.

První spekulace, že Irsko se chystá využít pomoci ze stabilizačního fondu EU, se objevily už během dneška. Irsko i sama EU však spekulace vždy popřely, zdroje Reuters ale trvají na tom, že jednání se vedou.

palko1961 ( 13. listopadu 2010 08:50 )

Ceska Republika bude brzy take !

petrzkopecku ( 12. listopadu 2010 21:33 )

ekonomický tygr evropy?

siroky11 ( 12. listopadu 2010 21:31 )

Nyní jde pouze o to, kdy to těm našim demagogům dojde. Nedávno se rozsypalo Řecko, nyní Irsko a další státy pod vlajkou EU přežívají "na hraně" a je jen otázka času, kdy se zcela položí. To už tady jednou bylo, ale jmenovalo se to RVHP. Ty vyspělé a bohaté státy nás dlouho podporovat nebudou

jindraa ( 12. listopadu 2010 21:10 )

At se to komukoliv libi a nebo ne, pan president Klaus mel zase pravdu. A ti je jen zacatel. Osobne davam slavne socanske Evropske Unii a umele vytvorenemu Euru maximalne 5 let....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa