Řecko: Berňák hledá podvodníky z vrtulníku!

Mnoho Řeků platí malé daně, přestože žijí v luxusu...  (Autor: ČTK)
Autor: Lukáš Gibiec - 
4. srpna 2010
16:26

Řecko v krizi potřebuje každou korunu. Posvítí si proto na daňové podvodníky, kteří tají příjmy, aby ušetřili na daních. Finanční policie, která se zaměřuje na daňové úniky, neváhá nasadit třeba i vrtulník. Z něj pak mohou úřednicí snáze zjistit, kdo má jaký dům, bazén či jiné nemovitosti, a ověřit si, zda jsou v poměru s jejich příjmy.

Pokud se ukáže, že si někdo žije nad poměry jako dříve celá země, musí počítat s tím, že si ho berňák proklepne. Úředníci také pořádají razie před nočními kluby, kde kontrolují řidiče luxusních aut. Ukázalo se, že mnozí z nich hlásí nízké výdělky, ačkoliv vlastní tak drahá auta. Také jim hrozí daňové popotahování.

Auta se kontrolovala i v Česku

I v Česku už něco podobného zkusily některé radnice. Například v Litvínově si došlápli na lidi pobírající sociální dávky. Na ty mají totiž nárok jen ti s nejnižšími příjmy.

Litvínovští strážníci proto letos v dubnu začali přímo na parkovišti u radnice kontrolovat řidiče, kteří si pro dávky přijeli. Zatím odhalili deset z nich, kteří svůj vůz do majetkového přiznání neuvedli, na osm z nich podali trestní oznámení. I ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek dává podobným raziím zelenou.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud