Šok: Jméno Muhamad ovládlo Anglii

28. 10. 2010
05:06

Angličané, tak hrdí na tradice národa, který kdysi vládl mořím a kontinentům, čelí nové realitě. Nejvíce z nově narozených kluků dostává jméno Muhamad. Tradiční jména jako Jack a Harry se v žebříčku oblíbenosti jmen propadla až za jméno hlavní postavy islámu. Britové se teď ptají: "Bude se snad některý z dalších následníků trůnu jmenovat Muhamad?"

Jack a Harry mají utrum. Žebříčku nejčastěji při narození volených jmen vládne Muhamad. Vyplývá to ze statistik, které dnes zveřejnily britské úřady. Muslimové přitom tvoří jenom tři procenta obyvatel britských ostrovů. Jejich počet ale roste...

V Čechách vše při starém, jinde změny

Podobná situace přitom není na evropském kontinentu výjimkou. Například v Berlíně se již po několik let rodí víc občánků rodičům tureckého původu než rodilým Němcům. A samozřejmě, že rodiče jim dávají jména, která se vážou k jejich tradicím. A které jméno dominuje? Hádáte správně, je to Muhamad.

Češi jsou v tomto směru konzervativní. Čerstvě narozeným klučíkům dominoval i v lednu tohoto roku Jan. Následoval Jakub, Tomáš a Lukáš. V první dvacítce nejčastěji používaných pojmenování novorozenců byste jméno "cizokrajného" původu hledali marně.

Jak to správně vyslovit?

Anglické úřady navíc čelí ještě dalšímu problému. Jméno Muhamad má totiž spoustu různých variací. Nejčastější z nich jsou přitom: Mohammed, Muhammad, Mohammad. Různých obměn jsou ale desítky.

Úřady teď při každém jednání s rodiči trnou, aby jméno syna zapsaly správně. Napsat jméno špatně by totiž pro řadu nábožensky založených rodičů mohlo znamenat urážku Proroka. A to islám neodpouští. Navzdory tomu spousta britských muslimů uklidňuje: "Jsme britští občané a i když přinášíme své vlastní tradice, převrat nechystáme. Alžběta je i naše královna."

djaba ( 29. října 2010 21:49 )

Ač se to nezdá , muslimská populace rok od roku, díky vysoké porodnosti ,neustále zvětšuje.Naopak západní rodina preferuje jedno až dvě děti a počet obyvatel klesá.Postupem času dojde k tomu , že se katolická a podobná náboženství stanou okrajová a svět bude islamizován.

husqarnowicz ( 28. října 2010 21:32 )

Takový Gejza Kalousek nebo Eržika Němcová nezní špatně. Určitě méně exoticky než Džafar, Chalil nebo Ajša. I když vlastně,jednu Džamilu jsme tu už měli.

stastnyjim ( 28. října 2010 21:17 )

A takový Muhamad Smith je snad v pořádku?

bieseger ( 28. října 2010 10:06 )

Ano, už se čeká pouze na smrt královny, poté bude Británie přejmenována na UAK -United Arabic Kingdom. Bude zákon na registraci náboženství, a každý kdo nebude muslim se bude muset poddat novému řádu a náboženství a nebo se odstěhovat. Toto opatření ke zlepšení situace plánuje EU zavést po celé Evropě do 5let. Podobné opatření se plánuje taktéž v Americe. Aneb: Arabové už vyhráli, naši předkové se je snažili zadržet, bojovali, umírali a Evropa jim to teď vrací tím že se vzdala, bez boje.

To jsem ale věštec že

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa