O lední medvídky z Brna je ve světě zájem

Autor: Ondřej Požár - 
11. 7. 2008
05:00

Populární lední medvídci z brněnské zoo se mají čile k světu. Bill a Tom rostou jako z vody. Za dva týdny jim bude už osm měsíců. O medvědí bratry je velký zájem. I ve světě.

Populární lední medvídci z brněnské zoo se mají čile k světu. Bill a Tom rostou jako z vody. Za dva týdny jim bude už osm měsíců. O medvědí bratry je velký zájem. I ve světě. V listopadu nebo prosinci proto medvídci, už jako roční samečci, opustí Brno a poputují do jiné zoo.

"O medvíďata je zájem. Kromě pražské zoo by je chtěli Maďaři, Ukrajinci, Němci, Rakušané, ale i ruské zoologické zahrady. Přihlásili se i Číňané," vypočítává ředitel brněnské zoo Martin Hovorka.

Podle něho nyní každý z chlupáčů váží asi 30 kilo. "Žerou vařené i syrové koňské a hovězí maso. Ale v přírodě matka stejně velká osmiměsíční mláďata jen kojí," upozornil Hovorka.

Medvídci jsou stále hlavním tahákem návštěvníků zoo. Po jejich březnovém vypuštění do výběhu se návštěvnost zahrady rapidně zvýšila. Zatímco loni za prvních šest měsíců přišlo do zoo v Brně přes 187 tisíc lidí, letos za první půlrok to bylo o 50 tisíc návštěvníků víc!

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa