Pátek 3. února 2023
Svátek slaví Blažej, zítra Jarmila
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

Vsaďte si na nedělní Velkou pardubickou: Na startu je obhájce i žena!

Autor: ae - 
9. října 2020
13:47

Bez diváků, ale tradičně ne bez napětí! Na Taxisův příkop se v neděli během jubilejní 130. Velké pardubické vydá osmnáct koní. Největším favoritem je obhájce loňského prvenství Theophilos, který se však bude muset obejít bez svého stálého jezdce. Proč?

Žokej Josef Bartoš po triumfu v italském Meranu při vítězném seskoku z koně poranil koleno a v sedle ho nahradí Jan Odložil. Ten však s Theophilem loni v Pardubicích velmi lehce vyhrál Cenu Peruána.

Po šesti letech bude na startu žena. Jezdkyně Veronika Škvařilová-Řezáčová se přes obávaný Taxisův příkop vydá s podceňovaným valachem All Scaterem, který si o start řekl v závěrečné kvalifikaci. Naposledy slavný dostih jela v roce 2014 Martina Růžičková.

První dostih z deseti odstartuje v neděli v 10.30 hodin, událost roku můžete od 10 hodin sledovat na ČT4 Sport, od 14.45 se připojí i ČT1. Hlavní a poslední dostih je naplánován na 16.40 hodin.

Na trhu se objevila kniha pro děti Velký příběh Velké pardubické výtvarnice a autorky textů Terezy Marianové. Ilustrovaná publikace vypráví o životech žokejů a koní a mj. představuje jednotlivé překážky nejslavnějšího dostihu.

Akce je kvůli koronaviru bez diváků. Vsadit si můžete přes web nebo na pobočkách u sázkových kanceláří Tipsport a Chance. Fundované tipy odborníků najdete na www.tiparuvpalec.cz.

Zde předkládáme tipy Antonína Ebra z redakce Blesku na tři nejlepší koně jednotlivých dostihů:

I. Roncal – Dark Sun – Show Me The Money

II. Cheminée – Raviella - Aztek

III. Dallina – Apas Rocka – Alegoria

IV. Anaking – Dragon - Dusigrosz

V. Chelmsford – Nikeandnemesis - Ztracenka

VI. Chrystal Cross – Dajuka – Albe Back

VII. Evžen – String - Lombargini

VIII. Mustamir – Saint Joseph - Buonarroti

IX. New Finch – Del Rey – Ronaldo King

X. Theophilos – Sottovento - Stretton

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa