Vypili mrtvého dědečka!

Autor: Pavel Ryšlink - 
18. listopadu 2004
05:01

Jakub H. (43) zapůjčil svou chatu u Pohořan na Olomoucku svým kamarádům. Jeden z nich si v podnapilosti spletl urnu s lidským popelem s kávou...

"Vy volové, vy jste mi vypili dědečka!" zahřímal na kamarády místo pozdravu majitel chaty u Pohořan na Olomoucku Jakub H. (43). Popel zesnulého příbuzného, vystavený v urně na kredenci, si totiž opilí muži při bujaré pitce spletli s kávou... "Měli jsme od Jakuba půjčenou chatu na menší mejdan. No... byli jsme docela výkonní průtokoví ohřívači alkoholu. K ránu jsme pak dostali chuť na kafe," vylíčil Blesku večírek jeden z jeho účastníků Karel S. (39). Jeden z kamarádů popadl první dózu, která mu v kuchyni přišla pod ruku. Obsah nasypal do hrnků a zalil vařící vodou. "Vůbec to ale nebylo k pití. Nadávali jsme, že je ta káva nějaká zatuchlá. Ale potřeba povzbudit organismus byla silnější, takže jsme to většinou statečně vypili," prozradil Karel S. Když ráno dorazil za přáteli majitel chaty, okamžitě si všiml, že na kredenci chybí jedna pro rodinu velmi významná dóza. Když se ptal, kam zmizela, dostalo se mu odpovědi: "To kafe jsme vypili, ale bylo divný, asi už dost starý." Jakub H. zesinal. Jediné, co ze sebe dokázal vypravit, byla věta: "Vy volové, vy jste mi vypili dědečka!" Zpopelněného příbuzného prý měla rodina na chatě u Pohořan, v místě, které měl velmi rád. "To, co ještě v urně zbylo, jsme rozprášili v lese v okolí chaty," konstatoval Jakub H. a dodal: "Myslím ale, že se děda nezlobí. Byl to velký srandista, takže se v nebi určitě válí smíchy."

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít