Pivo zadarmo!

Pivo místo práce! - Irům můžete vzít práci, ale opovažte se je připravit o jejich milovaný Guiness.
Vezměte Irům práci, ale hlavně je nepřipravte o jejich oblíbený nápoj. To si musí myslet stejnojmenný pivovar. O zaměstnání přišlo 140 dělníků pracujících na balících strojích. Jako odškodné dostali od firmy pivo zdarma na příštích deset let.
Zaměstnanci závodu v Dundalku, který má nyní být zavřen, dostanou teď týdně 14 lahví piva zdarma. Vybrat si mohou mezi značkami Guinness, Budweiser, Harp nebo Heineken.
"Je to od zaměstnavatele hezké gesto. Pro něj to nic není, ale pro člověka bez práce to hodně znamená," vysvětluje odborář John King, který pomáhal tento "obchod" uzavřít.
Zaměstnanci se pokusili protestovat i stávkou, na den zastavili výrobu. A odpor se jim vyplatil. Kromě piva dostanou i finanční odškodné, bezplatnou zdravotní péči a stipendium pro své děti. Takové odškodné už zaměstnavatele něco stojí, celkem se částka blíží v přepočtu jedné a půl miliardě korun.
Pivo zdarma je u Guinnesse dobrou tradicí: na pracovišti je bezplatný bar, každé tři měsíce dostanou zaměstnanci 96 plechovek piva domů a o vánocích a v létě se mohou těšit ještě na "zvláštní nášup", uvádí agentura SAD.