Motorové pily řvaly v rukou mladých studentek

Autor: Slávka Červená - 
27. června 2012
22:42

V zahradě Baťovy rodné vily zněly po celý týden motorové pily. Velmi zručně jimi vládlo kromě dvou mladíků pět sympatických studentek, které přijely na mezinárodní sochařské sympozium Dřevo 2012.

Pila řvala v ruce Anny Tomanové (22) z VUT Brno. Ovládala ji naprosto bravurně a s jistotou. „Na pilu mám řidičák,“ smála se. „Dělám sochy, jsem zvyklá,“ dodala.

Kateřina Michálková (21) ze stejné školy pracovala již na druhém originálu. „Ve škole s pilou moc nedělám, tak jsem si dost mákla. Bolí mě dost ruce. Ale vytvořila jsem zatím největší věci v životě. K dispozici jsem měla krásné kusy lípy a dubu,“ pochvalovala si.

Poprvé dělala s pilou Lucie Pelikánová (22) ze zlínské univerzity. „Zvládla jsem to a hlavně si odpočinula od počítače,“ konstatovala. Ode dneška si lze prohlédnout hotová díla sedmi studentů z Polska, Slovenska a Česka v Baťově zahradě a lze si je i koupit. Výtěžek uvítá nadace Tomáše Bati.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud