Jeden z nejvzácnějších obrazů světa dorazil do Čech: Autoportrét Leonarda da Vinci

Autor: zb - 
8. ledna 2012
23:16

Jeden z nevzácnějších obrazů světa, autoportrét Leonarda da Vinciho dorazil za přísných bezpečnostních opatřeních do zámku Zbiroh na Rokycansku. Dílo známého renesančního malíře bude zlatým hřebem výstavy o templářích, která na zámku začne 13. ledna.

Při cestě z Itálie do Česka chránili obraz nejdříve italští karabiniéři. Jeden z nich byl i v letadle. S ním totiž přiletěl na pražskou Ruzyni šéf muzea z města Vaglio Basilicata Nicola Barbatelli, který vzácné dílo dovezl ve speciálně upraveném kufru.

Odtud obraz až do zámku Zbiroh chránili po zuby ozbrojení příslušníci speciálních policejních jednotek URNA. „Obraz je tak vzácný, že za hranicemi Itálie je teprve podruhé. Jednou byl v estonském Tallinu a teď u vás,“ řekl Barbatelli. Je to národní poklad.

„Rok a půl mi trvalo, než se povedlo dostat obraz na výstavu k nám na zámek. Bylo potřeba mnoho povolení a také připravit na zámku náležité zabezpečení,“ uvedl majitel zámku Zbiroh Jaroslav Pácha.

jakub-moravec ( 10. ledna 2012 09:09 )

Už vím kdo je na tom obraze, je to autoportrét malíře samotného, Leonardo da Vinci.

jakub-moravec ( 9. ledna 2012 06:27 )

Ten obraz se dlouho u nás neudrží,Italové to nevědí,že máme nejlepší zloděje na světě? A navíc co ukradou to si mohou nechat,podle českého tunelářsko-mafíánského zákona,podepsán Kalousek,Klaus a jiní. A kdo je ten dědoušek na tom obraze? Není to tady napsáno. Vypadá jako ten prorok Nostradamus. Ale já byl jistý,že nejdražší obraz je Mona Liza, tak jak to? Mona Líza aspoň byla hezčí, i když nejhezčí ženy jsou v Playboy

sheila16 ( 8. ledna 2012 23:29 )

že bych zkusila také namalovat autoportrét a prodat ho za milióny ? konečně i já bych byla milionářka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud