Alkoholismus způsobuje nadměrná pracovní doba

Alkholu propadájí spíše lidi, kteří mají dlouhou pracovní dobu - ilustrační foto  (Autor: Archív)
Autor: bali, ČTK - 
13. srpna 2011
09:35

Příliš dlouhá pracovní doba způsobuje, že mladí lidé, kteří jsou neustále vystaveni stresu v práci a jejich pracovní doba je delší než 50 hodin týdně lehce propadají alkoholu. Nedostatek času pro vlastní rozvoj způsobuje velmi rychlý návyk.

Dlouhá pracovní doba u mladých lidí až trojnásobně znásobuje riziko propadnutí alkoholu. Došli k tomu novozélandští vědci, kteří výsledek své studie zveřejní v britském odborném časopise Addiction.


Novozélanďané vyšli z údajů získaných od tisíce sledovaných lidí, jimž bylo mezi 25 a 30 lety. "Mezi osobami, které mají problémy s alkoholem, je až 3,3krát více těch, které pracují týdně 50 nebo více hodin," uvádí se ve studii. Výsledek je podobný u mužů i u žen.


Sheree Gibbová, která výzkum provedený na Otažské univerzitě v novozélandském Dunedinu vedla, konzumaci alkoholu připisuje stresu vyvolanému dlouhou pracovní dobou a také pracovním prostředím.

"Na pracovištích, kde se pracuje dlouho, panuje často společenská atmosféra spojená s popíjením alkoholu," tvrdí Gibbová. Podle ní by se při v kampaních vedených proti konzumaci alkoholu nemělo zapomínat právě na tuto skupinu lidí.

hejhej ( 13. srpna 2011 13:00 )

e.44 plný souhlas.Kdo chce chlastat,důvod si najde.

husqarnowicz ( 13. srpna 2011 11:37 )

Kalousek to má od toho, jak dnem i nocí přemýšlí, jak oškubat lidi o peníze. S trochou nadsázky by se tomu dalo říkat práce. Bylo by nejlepší pro něj i pro národ, kdyby s tím přestal. Jeho organismus by přestal být devastovaný alkoholem a národ by si oddechl..

e.44 ( 13. srpna 2011 11:35 )

Kdyby tohle platilo, tak za komoušů by musela být alkoholička skoro každá žena. Ty měly tenkrá totiž pracovní dobu ne přes 50, ale přes 100 hodin týdně. Nejdřív zaměstnání, pak domácnost, nákupy, vaření a děti na plný úvazek. Muži moc nepomáhali, jelikož dělali šestnáctky, nebo čtyřiadvacítky, aby rodina vyšla s penězi, a když byli doma tak spali a před další šichtou šli ještě třeba na nějakej meloušek. Takže měli vlastně taky podstatně delší pracovní dobu....., hm, tak to bude asi problém jinde, ne v délce pracovní doby.....drazí vědci, zkoumejte dál, třeba na to přídete, já už tuším...

zlymikes ( 13. srpna 2011 11:26 )

to je konečně správný argument pro starou.Ta furt kecá,že se flákám v hospodě a ona je příčinou právě ta práce,kterou tam vykonávám.

vilaamalka ( 13. srpna 2011 11:08 )

A proč chlastají mladiství? Ž e by nadměrná školní docházka????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud