Ve 102 letech si dodělává základní školu!

Stařenka (102) se rozhodla dokončit základní školu
8. 4. 2010
18:47

Měla těžké dětství a na školu jí nezbyl čas. Číňanka Ma Siou-Sien se však ve svých 102 letech rozhodla, že si vzdělání doplní. Vrátila se tak na základní školu.

Seniorka Ma Siou-Sien už od dětsví pracovala jako přadlena a na školu jí nezbýval čas. Až nyní, ve 102 letech, má konečně více času a rozhodla se tak k návratu na základní školu. A mezi malé žáčky hodně rychle zapadla.

Přitom stařenka vychovala devět dětí a sedm z nich má vysokoškolské vzdělání. A právě jedno z nich na ní naléhalo tak dlouho, až se Ma Siou-Sien na cestu za vzděláním vydala.

Na škole má stejné podmínky jako její o 95 let mladší spolužáci. Jedinou vyjímkou tak zůstává, že nemusí nosit školní uniformu jako ostatní děti. "Jsem šťastná, že si můžu splnit sen a konečně se naučit lépe psát a číst," řekla veselá stařenka. Píše o tom server tn.cz.

"Máma musela prodat několik rodinných šperků, aby nás všechny uživila a mohli jsme studovat na univerzitě. Sama snívala o tom, že se jednou do školy vrátí a ve svých 102 letech si tento sen konečně splnila," mluví s obdivem k své matce syn Feng-Sin.

dostojevskij ( 9. dubna 2010 08:17 )

Už vidím, jak Romové prodávají rodinné šperky, aby děti mohly studovat.
Ani pracovat neumí, tak jaký příklad. Potřebují sebrat sociální dávky, invalidní důchody a jiné prebendy - práce je včude dost!!!!!!!

Jinak před paní klobouk doů!!!!!!

e.44 ( 8. dubna 2010 19:30 )

pravdu díš

vonamula ( 8. dubna 2010 19:05 )

... krásný příklad pro utiskovanou, nevzdělanou (zatím) menšinu v ČR.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa