ČR má desáté nejrychlejší připojení k internetu

Autor: ČTK, pes - 
1. dubna 2010
10:33

Česká republika má v průměru desáté nejrychlejší připojení k internetu na světě. Vyplývá to z průzkumu americké společnosti Akamai, o kterém informoval server CNN.

Podle něj jsou Spojené státy až na 18. místě. Nejlépe je na tom Jižní Korea. Společnost Akamai, která se zabývá monitoringem internetu, srovnávala průměrnou rychlost širokopásmového napojení na síť v loňském třetím čtvrtletí.

Širokopásmové linky v Jižní Koreji mají podle průzkumu rychlost stahování 14,6 megabitu za sekundu (Mbit/s), na druhém místě je Japonsko se 7,9 Mbit/s, následuje Hongkong s rychlostí 7,6 Mbit/s. Další příčky v první desítce obsadily evropské země včetně Švédska, Nizozemska, Švýcarska či Rumunska. První desítku uzavírá Česko s rychlostí 4,8 megabitu za sekundu.

USA zaostává v rychlosti i ceně

Spojené státy s hodnotou 3,9 Mbit/s jsou až na 18. místě. Zpravodajská stanice CNN podotýká, že nejenže je připojení k internetu v USA více než třikrát pomalejší než v Jižní Koreji, je ale i skoro třikrát dražší.

Ve sledovaném období mělo podle průzkumu celkem 103 zemí světa připojení pomalejší než jeden megabit za sekundu. Celkově prý však rychlost připojení vzrostla loni ve třetím čtvrtletí globálně o 18 procent.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

djaba ( 1. dubna 2010 20:22 )

Nejprve bych tady spíše řešil kdo si může dovolit platit internet od O2 a jiných podobných vydřiduchů .Kdyby nebylo lokálních poskytovatelů ,kteří sice nejsou žádní rychlíci ,ale konkurují cenou okolo tří stovek měsíčně , tak má internet výrazně nižšší procento Čechů ,natož aby řešili rychlost.

kumi ( 1. dubna 2010 11:59 )

by mě zajímalo kde

simeon ( 1. dubna 2010 10:49 )

paráda, máme koho dohánět ;-)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud