Zamiluje si lev Šimon lvici Lily?

Lvice Lily
Autor: bum, jos - 
9. srpna 2009
16:38

Berberského lva Šimona (5) z hodonínské ZOO čeká životní zkouška. Jeho sestra Bozetta (5), od níž se nikdy neodloučil, se stěhuje za „ženichem“ do Olomouce. Místo ní Šimon brzy dostane nevěstu jménem Lily (2).

Lily do Hodonína dorazila včera brzy ráno. K Šimonovi putovala nejprve trajektem a poté autem na vzdálenost více než dvou a půl tisíce kilometrů ze severoirského Belfastu. Bozetta příchod konkurentky nesla velmi těžce. Byla zjevně neklidná a vytrvale se snažila rozškrábat přepážku, která ji oddělovala od Lily. Ta se k Šimonovi dostane až po Bozettině odjezdu. „Je to ještě mladá lvice, ale příští rok už by mohla přivést na svět první mláďata,“ řekla Blesku mluvčí hodonínské ZOO Bohuna Mikulicová.

Lvi berberští už nežijí ve volné přírodě. Proto je jejich odchov velmi žádoucí. V ČR je chovají pouze 4 zoologické zahrady.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud