Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Malý toreador: Během jediného zápasu skolil 6 býků

Autor: ČTK, vk - 
27. ledna 2009
05:00

Poprvé vstoupil do arény, když mu byly čtyři roky, první tele zabil o dva roky později. Michelitu Lagraveru Penichovi je sice teprve jedenáct let, ale během jediného zápasu je schopný skolit šest býků!

Zřejmě se tak stane nejmladším toreadorem na světě, kterému se to podařilo.

"Jsem šťastný, že jsem dosáhl tohoto skvělého vítězství," řekl Michelito, když opouštěl arénu v Méridě v mexickém státě Yucatán. Jeho souboj s býky zhlédlo na 3500 lidí, včetně mnoha dětí. Kontroverzní zápas se ale málem vůbec nekonal a úřady jej povolily až na poslední chvíli, navzdory tlaku ochránců dětských práv a odpůrců býčích zápasů.

 

Od doby, co poprvé vstoupil do arény, se Michelito už utkal s desítkami zvířat na celém světě a dnes je mezinárodní hvězdou. Cesta mladého toreadora ke slávě se však neobešla bez potíží. Loni se proti jeho účasti na býčích zápasech ve Francii zvedla vlna kritiky a v několika městech mu bylo zakázáno zvířata zabít. Malý toreador ale kritice čelí velmi vzdorovitě.

"Odpůrci býčích zápasů nemají strkat nos do věcí, které nemají rádi," tvrdí přesvědčivě malý Michelito. "Nikdo je nenutí, aby se dívali na býčí zápasy. Je to stejné, jako kdybych klukovi, který jezdí motokros, řekl, aby to nedělal, že je to otravné," dodal zabiják zvířat, který čeká, zdali ho za jeho poslední vystoupení, při kterém odrovnal šest býků, čeká zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

charlie672 ( 3. června 2009 15:01 )

to jim nedochazi ze jen ty zvirata muci? jak se ma pak to nebode zvire branit?! at si ho zkusi zabit holyma rukama a ne s takyma dlouhyma nozema...to by jim pak sklapla drzka a meli by po "zabave" proc treba nebojujou lidi proti lidem?! kdyz chteji zabijet, at zabijeji vlastni druh! zabit vsechny toreadory!

hruza ( 29. ledna 2009 00:47 )

Kdyby měl v hlavě mozek, věnoval by se jiným věcem, než týrání zvířat pro své potěšení. A nazývat koridu tradicí národa je jen velmi ubohá výmluva. Týrání zvířat pro zábavu je ubohost.

hafblaf ( 28. ledna 2009 17:30 )

Spíše je to malé hovádko, bohužel, pokud nedostane rozum vyroste z něj velké .....

rozumovka ( 27. ledna 2009 15:55 )

v kolik letech asi tak zacal,ze nema strach,to ja bych tam nevlezla

mareknovy ( 27. ledna 2009 15:54 )

jsou to jejich narodni radovanky.je to jejich vec.my takve veci nastesti nedelame

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud