Vrátím se do arény! Vzkázal toreador, kterého přizabil býk

Autor: Pavel Krejča, evakk - 
29. listopadu 2011
18:13

Býval to charismatický elegán, za kterým se otočila snad každá žena. Dnes je tvář Juana Josého Padilly (38) znetvořená k nepoznání. Španělský toreador je vlastně vůbec rád, že žije. Začátkem října ho při koridě nabral býk za spodní čelist a jeho roh se vynořil až v levém oku. Nyní poprvé o osudném souboji s 508kilogramovým rozběsněným zvířetem poprvé promluvil...

Oblíbený matador v aréně Misericordia v Zaragoze před útočícím býkem škobrtnul a upadl. Černý kolos jménem Marques vzápětí sklonil hlavu a rohem roztrhl Padillovi půl tváře. Krev stříkala na všechny strany a vážně zraněný zápasník křičel: „Nevidím, já nevidím!“


Byly to hrozné okamžiky, při kterých diváci odvraceli zrak. Děsivý je i výsledek celého thrilleru: Padilla přišel o oko, a přestože podstoupil několik náročných operací, je jeho levá strana obličeje nehybná. Roh býka (vola) zničil všechny kostní struktury na zasažené straně hlavy, ven vyšel nadočnicovým obloukem, jen těsně minul mozek. To by pak byl s toreadorem amen.

Video Býk přizabil toreadora a rozthl mu tvář - liveleak.com

Lékaři u něj diagnostikovali nenávratně poškozený lícní nerv, který se v podstatě utrhl. Kosti mu sdrátovali s pomocí titanových plátů.

Každý by si pomyslel, že po takovém zážitku už do »býčího ringu« nikdy nevkročí. Omyl. Padilla se chce k nebezpečnému sportu vrátit. „Prožil jsem něco neuvěřitelného, ale chci zase zápasit. Také nechci, aby mě lidé příliš litovali,“ řekl v nemocnici Virgen del Rocio v Seville před návratem domů.

„Budu bojovat opět oblečený jako zápasník s býky, protože to vždycky byl můj sen,“ soukal ze sebe. S obtížemi totiž polyká a mluví. Oporou mu při tiskové konferenci byli rodiče a krásná manželka Lidia. Té už se ten starý milovaný sympaťák domů nikdy nevrátí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

henkieh ( 30. listopadu 2011 10:54 )

Nejsou normální, už by to tam měli zrušit, zabíjet zvíře a bavit se nad tím? Zastaví se někdo na tom obrázku, že je to oko za oko býk chudák propíchanej a oni z toho mají zábavu. Přála bych mu smrt

black7011 ( 29. listopadu 2011 19:58 )

Vrátím se do arény! Vzkázal toreador.. Už se na tebe těšíme,vzkazují býci..

fire_alarms ( 29. listopadu 2011 19:05 )

 Škoda, že nezemřel, doufám, že příště chcípne

587587 ( 29. listopadu 2011 18:54 )

Nějak mi ho není líto...

dbbs ( 29. listopadu 2011 18:42 )

Do koridi se už nikdy vrátit nemůže, protože už nikdy nebude mít prostorové vidění, tečka a konec.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud