Islámský stát útočil v Bagdádu: 10 mrtvých a 22 zraněných

Autor: ČTK - 
30. 5. 2017
06:44

Přinejmenším deset mrtvých a 22 zraněných si vyžádal výbuch trhaviny umístěné ve voze zaparkovaném poblíž oblíbeného obchodu se zmrzlinou v irácké metropoli Bagdádu. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP. Podle stanice Al Arabíja je mrtvých jedenáct. K útoku se už přihlásila organizace Islámský stát.

Bomba ve vozidle vybuchla podle iráckých úřadů v pondělí pozdě večer v centrální bagdádské čtvrti Karráda. Podle iráckých úřadů byla odpálena zřejmě na dálku.

K útoku došlo krátce po začátku muslimského postního měsíce ramadánu, během nějž věřící drží půst od rozednění do setmění. Po západu slunce se tak restaurace a kavárny v ulicích Bagdádu naplnily lidmi, upozornila agentura AP.

K útoku se přihlásili radikálové z IS. Obyvatelé iráckého hlavního města a jeho okolí jsou často svědky útoků páchaných příslušníky radikální sunnitské organizace. Za své cíle si islamisté přitom vybírají především příslušníky šíitské větve islámu.

Radikálové z IS ovládají část severního Iráku, armádě se je nicméně v poslední době daří vytlačovat. Pod kontrolou už mají vládní vojska většinu druhého největšího iráckého města Mosulu, který zůstal poslední významnou baštou IS v této blízkovýchodní zemi.

Na záběry z útoku v Bagdádu z loňského února, který má na svědomí také Islámský stát, se podívejte ve videu:

Video ISIS se přihlásil k útoku na tržišti v Bagdádu. - Reuters
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa