Bratr vraha židovských dětí: Na popravách se podílel

Video se připravuje ...
Autor: ČTK, oj - 
26. března 2012
07:17

Starší bratr vraha z Toulouse Abdelkader Merah byl v neděli předběžně obviněn z podílu na vraždách, přípravě teroristických činů a krádeží. Dosud byl z nedávného postřílení sedmi osob včetně vojáků a tří židovských dětí viněn jen Mohamed Merah, kterého elitní jednotka po dvoudenním obléhání ve čtvrtek zastřelila v jeho bytě v Toulouse.

Předběžné obvinění, které vznesli francouzští žalobci, podle agentury AP znamená, že existuje silné podezření ze spáchání trestného činu. Už před vznesením předběžného obvinění soud na Abdelkadera Meraha formálně uvalil vyšetřovací vazbu.

Devětadvacetiletý Abdelkader Merah popírá, že svému o šest let mladšímu bratrovi s útoky pomáhal. Trvá prý na tom, že s nimi nemá nic společného, a jednoznačně je odsoudil. To odporuje informacím francouzského zpravodajského magazínu Le Point, podle něhož je Abdelkader na mladšího bratra hrdý.

Podle francouzských médií rovněž dříve připustil, že byl přítomen při krádeži skútru, na němž Mohamed jezdil na místa činů. Policie navíc našla v jeho vozidle výbušniny.

"Abdelkader Merah v tuto chvíli odmítá všechny body obžaloby vznesené proti němu," řekla jeho advokátka Laguens. Její klient rovněž vyjádřil naději, že se nestane obětním beránkem za něco, co spáchal jeho bratr", dodala přidělená obhájkyně.

"Policejní šetření poskytlo vážná vodítka, která naznačují, že jeho účast coby komplice při zločinech spojených s terorismem je věrohodná," uvedl v prohlášení úřad pařížského veřejného žalobce. Další vyšetřování má rozhodnout, zda by měl být Abdelkader Merah souzen.

Mezitím vycházejí najevo další okolnosti činů Mohameda Meraha. Členům speciální jednotky, kteří obléhali jeho byt v Toulouse, prý sdělil, že zabíjení v Toulouse a jeho okolí bylo jen začátkem. Chtěl prý své oběti vidět a dotýkat se jich, než je zabije. A jedinou lítost údajně vyjádřil nad tím, že se mu nepodařilo dostat dovnitř židovské školy, kde by mohl zabít víc dětí.


marie60 ( 26. března 2012 09:28 )

To, co se děje ve Fracii, tak se může stát i u nás.Tihle lidi jsou nevyzpytatelní.Hlavně, že se jim i u nás staví mešity.

ylatouf ( 26. března 2012 07:44 )

Tak frantíci ukažte jak vypadá demokracie popravte tu muslimskou svini.

Zobrazit celou diskusi