Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Nový hit od Mattela? Holohlavá Barbie!

Lidé podpořili nápad, aby se začala vyrábět plešatá Barbie
Lidé podpořili nápad, aby se začala vyrábět plešatá Barbie  (Autor: Foto Facebook)
Autor: ČTK, vk, evak - 
15. ledna 2012
15:27

Tisíce lidí podpořily na sociální síti Facebook kampaň na výrobu holohlavé panenky Barbie pro dívky s rakovinou. S odvoláním na specializovaná média o tom informoval server huffingtonpost.com.

Jedinou takovou Barbie americká společnost Mattel podle médií vyrobila loni pro čtyřletou holčičku, která přišla o vlasy v důsledku chemoterapie. Podle některých hlasů by firma měla začít podobnou panenku vyrábět ve velkém, aby si ji mohli koupit další lidé. Podle organizátorů kampaně by Barbie bez vlasů mohla pomoci dívkám, které trápí, že kvůli rakovině nebo jiným nemocem přišly o vlasy, ale i dětem, které mají problémy vyrovnat se se ztrátou vlasů u svých matek.

Jedna z nejslavnějších hraček světa byla poprvé představena 9. března 1959 na veletrhu hraček v New Yorku. Na československý trh nejslavnější panenka světa oficiálně vstoupila v listopadu 1990. Československo se stalo po Maďarsku druhou zemí bývalé východní Evropy, kam tyto panenky pronikly.

superrodina ( 20. ledna 2012 11:01 )

Omlouvám se, ale celý tento článek je špatně. My se tomuto tématu věnujeme již delší dobu (dokonce dřív než Guardian http://www.superrodina.cz/2012/01/16/barbie-bez-vlasu-pokracovani/ a článek předtím http://www.superrodina.cz/2012/01/12/plesata-barbie-pro-holcicky-po-chemoterapii/. Nápad rozjely dvě ženy (dívka a žena) a Barbie má už i svého holohlavého bratra.

damiana ( 15. ledna 2012 17:45 )

Trefné! Hlavně ne Barbie s bubnem.

jakotunejsem ( 15. ledna 2012 17:05 )

Pomyšlení jak brzy Mattel zahájí kšeft s paručkami pro tuto panenku je rovněž tragikomické. Jinak děkuji za přesnou glosu "perla99".

bonbonka ( 15. ledna 2012 16:38 )

Nenapadlo by mě to,ale až mrazí,jakou máš pravdu..

perla99 ( 15. ledna 2012 15:45 )

Také udělajte Barbie bez prsa, aby se dívenky lépe vyrovnaly s rakovinou prsu u svých matek, Barbie na vozíku, Barbie pod koly auta, aby se vyrovnaly děti s tím, že nějaké prase pžejelo jejich matku, Barbie s nožem v zádech nebo znásilněnou...atd., Amíci mají zase dost!

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud