Zdrogovali účastníci technopárty dva delfíny? Zvířata zemřela

Ilustrační foto. Dva delfíni uhynuli krátcé poté, co se v zábavním parku konala technopárty  (Autor: profimedia.cz)
Autor: evak, INT - 
17. listopadu 2011
21:00

Ve švýcarském zábavním parku Connyland řeší smutnou a hlavně náhlou ztrátu dvou delfínů. K jejich úmrtí totiž došlo krátce poté, co se na tomto místě konala technopárty. Je tak možné, že je návštěvníci předávkovali drogami.

Technopárty se konala v říjnu, 29. onoho měsíce uhynul delfín Shadow (8) a několik dní po něm i Chelmer (29). "Jejich smrt byla dlouhá a bolestivá. Nemyslím si, že by zemřeli přirozenou smrtí. Nejspíš byli otráveni," řekla britskému deníku DailyMail zaměstnankyně Connylandu Nadja Gasser.

Podle britských novin mohli návštěvníci vhodit drogy do vody. Naneštěstí už před párty ochránci zvířat varovali, že hlasité zvuky mohou citlivé mořské savce zabít. Prozatím ale není příčina uhynutí známá a voda i potrava byly zaslány na toxikologické testy.

Dvě německé organizace ochránců zvířat vnesly do případu novou teorii, když řekli, že delfínům byl podáván čínský lék "Yunnan Baiyao", který se nesmí kombinovat s rybami. Ty ale byly hlavní složkou krmení. Connyland zrovna nepatří ale mezi úspěšné chovná zařízení delfínů. Jen od roku 2003 jich zde zemřelo osm.

kokrouc_1 ( 18. listopadu 2011 02:59 )

Jojo, taky jsem na nich tehdá byl. Asi už s tím nejezdí?

jirka13 ( 18. listopadu 2011 02:33 )

Ten Gasserů Connyland tady byl s delfíny už v osmdesýtých letech a hráli třikrát denně asi dva měsíce na Letenské pláni. Všechna představení byla úplně vyprodána. Úžasný kasaštyk

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud