Holčička se narodila s kilovým nádorem, tlačil na srdce

Autor: šim, INT - 
25. 9. 2011
14:58

Rodiče dvouměsíční holčičky Peyton si mohou zhluboka oddechnout. Jejich děťátko statečně přečkalo komplikovanou 14hodinovou operaci, při níž jí lékaři odoperovali obrovský nádor na krku. Stav děvčátka je příznivý, stejně jako prognózy.

Peyton Marie Kirby přišla na svět 11. července v nemocnici v Jacksonville na Floridě skoro dva měsíce před termínem porodu. Lékaři rozhodli o císařském řezu hned poté, co ultrazvuk patologický útvar na krku odhalil.

Děťátko mělo od narození u hlavičky více než kilogram těžký nádor krční lymfatické uzliny. Nádor vážil skoro tolik co dívčina hlava. Přesto nemusela být dívenka připojena na žádných přístrojích, dokonce i sama dýchala. Lékaři však s operací neváhali. Obrovský útvar totiž tlačil na srdce dívky.

Dva měsíce žili rodiče malé Peyton v obavách o svou dceru. Teď budou moci konečně klidně spát. Dítě podstoupilo náročnou, 14hodinovou operaci, při níž lékaři útvar odstranili. Z nádoru odebírali jen po malých částech, aby okolí zůstalo co nejméně narušeno.

„Je zdravá, na krku jí zůstala jizva. Až bude starší, podstoupí plastické operace. Budou jí rekonstruovány svaly a některé nervy,“ řekli po úspěšné operaci lékaři z jacksonvillské nemocnice. „Je šťastná, usmívá se, nebolí jí to,“ nechali se slyšet šťastní rodiče Tiffany Kirby a její snoubenec Andrew Dandurand.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Zobrazit celou diskusi
Další videa